Mikä tekee vessapaperista elintärkeän?

Suihkupesukin on keksitty vaikka tilapäisesti.
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Vessapaperia voi kietoa päänsä ympärille, jolloin se suojaa tartunnalta hieman foliohatun tavoin.

Äänestä
  • Jos haluaa suojautua sekä koronalta että avaruusolioiden ajatussäteiltä, niin voi kietoa sekä vessapaperia että alumiinifoliota päänsä ympärille. Lisäksi voi kelmuttaa lopunkin kroppansa ja mennä kuukaudeksi piirongin laatikkoon odottamaan. Muista ottaa mukaan keksejä ja mehua.

    Äänestä

Ihmiset on hamstranneet vessapaperia 10 vuodeksi.

Äänestä
  • Juu, ja niin kallista käsidesiä että sitä ei edes kehtaa tämän epidemian yhteydessä käyttää. Pitää odottaa jotain superebolaa tai zombie apokalypsia ennen kuin moisen arvopullon korkkaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juu, ja niin kallista käsidesiä että sitä ei edes kehtaa tämän epidemian yhteydessä käyttää. Pitää odottaa jotain superebolaa tai zombie apokalypsia ennen kuin moisen arvopullon korkkaa.

    On se perkele, että konjakkiakin saa samalla rahalla. :)

    Äänestä

  • Nojoo määkin olen hamstrannu vessapaperia jo vuodesta 1969 eikun ne olikin vanhoja hymy-lehtiä

    Äänestä

38 euron käsidesi myy kuin häkä haha

Äänestä
  • Tais olla vielä puolen litran pullo, eli on litrahinta kohillaan. Varmaan noin kallis käsidesi tekee käyttäjänsä immuuniksi jopa mille tahansa AIDS mukaan luettuna.

    Äänestä

  • Itseasiassa konjakkeja on alkossa halvemmallakin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Itseasiassa konjakkeja on alkossa halvemmallakin.

    The Ardmore Legacy Single Malt 37,98 € 0,7 l

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Itseasiassa konjakkeja on alkossa halvemmallakin.

    Litra vodkaa irtoaa halvemmalla kuin puolen desin käsidesi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Litra vodkaa irtoaa halvemmalla kuin puolen desin käsidesi.

    Siis puolen litran käsidesi, korjaan...

    Äänestä

Kuka sotkee vessassa suihkun kanssa...ehkä joku pienempi nainen mahtuu tekemään tuon.

Äänestä
  • Sulla on köyhä liian pieni vessa.

    Äänestä

Lompakossani on aina sen verran että saa ahterin pyyhittyä. Säästän kaikki kuluneimmat tätä varten.
Hallitusohjelmaakin kokeilin, mutta se vaan repi nahan vereslihalle. Ei pyyhkinyt, naapuri sanoi että se on jo muutenkin liiaksi kyllästetty paskalla. Ei mahdu enempää.

Äänestä

Hesari voisi julkaista lehden ilman tekstejä nk joku sanomalehti teki Austraaliassa, kun kaupat oli tyhjennetty vessapaperista.

Äänestä

Lähikaupan paperihylly oli täysin tyhjä. 4 rullaa on itsellä, näinköhän selviän hengissä,

Äänestä

Pyyhkikää sormeenne, vittu , amatöörit. Ja sitten salaatin tekoon.

Äänestä

Vessapaperia! Kas kun ei muoviämpäreitä, niitähän suomalaiset jonottaa tuiskussa ja tuulessa, lumessa ja pakkasessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suihkupesukin on keksitty vaikka tilapäisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu