31.03-2.4.2005 Savoy -teatteri
Useita esiintyjiä. Liput lippupalvelusta/Savoy-teatterista
www.klezmeryhdistys.com
Useita esiintyjiä. Liput lippupalvelusta/Savoy-teatterista
www.klezmeryhdistys.com
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hienoa musiikkia! Iloa ja räiskettä , samalla pieni melankolia kuplii alla- niin kuin elämässäkin. Ei varmaan Ariel Sharonin tai muiden sionistifasistien mielimusiikkia. Ilmankos Suomen juutalaiset eivät koskaan ole oikein tuossa musiikin lajissa kunnostautuneet, suurin osa kun on tuon ukrainalaisen pikku-Hitlerin kiivaita kannattajia. Joo, tiedän Hillel Tokazierin (vastaväittäjille tiedoksi).
sitä pelleä on nyt jo pari päivää niin harmittanut? Yksinäisiä aikojahan nämä juhlapyhät tosiaan usein ovat.
Minusta tämä juutalaisuuspalsta on viime aikoina ollut kokonaisuudessaan aika mukavalla mallilla. Lopeta sinäkin jo tuo kiukuttelu ja vihanpito Suomen juutalaisille.
pikkuporvarit- olivat he juutalaisia tai kristittyjä- ottavat minua panuun aina. Olisi rasistista jättää juutalaiset ulkopuolelle vain heidän uskontonsa perusteella.