Kiinan lepakonsyöjät

Tästä se lähti !
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Näitte paskansyöjien syystä moni sairsatuu...

Äänestä
  • Ja Lahti luovutti vedetkin koiriensyöjille...ei vittu miten tyhmää porukkaa...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja Lahti luovutti vedetkin koiriensyöjille...ei vittu miten tyhmää porukkaa...

    Tämä Corona on Kiinassa harrastetun. Elävältä nyljettyjen ja elävältä Grillattujen , Söpöjen Koirien sielujen Kosto / kirous !?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämä Corona on Kiinassa harrastetun. Elävältä nyljettyjen ja elävältä Grillattujen , Söpöjen Koirien sielujen Kosto / kirous !?

    Siitähän tosiaan Dokumenttikin tuli aikanaan .....

    Äänestä

Suhteellisen vähän suuntautuneita ovat. Ehkä se on hyväkin.

Äänestä

Mitäpä siihen syyttelyt auttaa vaikka sieltä lähtikin.

Äänestä

Se oli kyllä Yhdysvalloissa kehitetty virus,mutta taisi nuoli osua omaan persiiseen.
Myös muuan ebola levisi Yhdysvaltojen "ansiosta,muistaako kukaan?

Äänestä

Usa kehitti viruksen,koska Kiina on mennyt teknologiassa ohi.Mutta Kiinalaiset hoitavat viruksen nopeasti,mutta Usassa ollaan pulassa,jopa miljoonat kuolevat siellä.

Äänestä
  • Kiinalaisilla on rokote koronaan, koska korona on bioase ja kiinalaiset sen levittäjiä.
    Siksi koronavirus tappaa ulkomailla, koska ei ole rokotetta ja kiinalaisilla on, ei muuten kuolleiden ja sairastuneiden määrä alkaisi laskea, uskokaa nyt.

    Äänestä

Sitten thaimaalaiset ja kiinalaiset haukkuu suomalaisia likaisiksi valkolaisiksi, kun suomessakin on nyt korona, johon syyllisiä ovat kiinalaiset, jotka koronaan sairastuneina matkustavat ympäri maailmaa levittäen korona virusta.
Suomen korona on kiinalaisten syytä ja kiinalaista alkuperää.
Ei suomessa ole koronaa ollut, mutta kiinalaiset sen ovat tänne aiheuttaneet.
Kiinassa syödään kaikenlaista sellaista, josta saa korona viruksen ja mahdollista saada mustan surman ym. tappavia viruksia.
Sitten syyttävät muiden maiden kansoja viruksista, joita ovat niihin vieneet, että siellä se virus on lähtenyt liikkeelle, vaikka kiinalaisten mukana se on tullut.

Äänestä

Kaikkia villieläimiä ei pitäisi syödä. Aids virus siirtyi ihmiseen simpanssista Afrikassa.

Äänestä

Kkheehek

Äänestä

Ongelma on siinä että kaikkien villieläimien viruksia on vaikea tutkia. Kotieläinten taudit tunnetaan hyvin ja hirvien ja paljon pyydettyjen eläinten kuten hirvien ja kalojen taudit.

Äänestä

Kiinalaisille maistuu käärmeet, lepakot, rotat, apinat, koirat, sudet ym. En yhtään ihmettele jos noista saa viruksen.

Äänestä
  • Jossakin villielukassa on virus joka tarttuu ihmiseenkin. Viruksillahan on kyky muuntua.

    Kausi-influenssaviruskin on joka vuosi erilainen

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tästä se lähti !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu