Ketkä hyötyy koronasta eniten? Joku hyötyy AINA jostakin tapahtumasta ja rikastuu. lama, taantuma, köyhyys,sairaudet, onnettomuudet,,, JOKU, JOTKUT käärii tästäkin KORONASTA massii, paalua, pätäkkää...
Olisko listaa heittää...
Olisko listaa heittää...
Vastaukset 13
Vanhimmat
Se taho, joka keksii lääkkeen/rokotteen, tietenkin eniten hyötyy.
Samoin Bill Gatesin säätiö ja YK hyötyvät. Tosiaan lääketeollisuus hyötyy eniten koronasta, aivan kuten sikainfluenssastakin. Yhteistä molemmille on nanorokote, joka on vasta tulossa koronaan, kun se on ensin nujerrettu sairastumistilastoista.
Se taho joka on ostanut viime päivinä voimakkaasti halventuneita osakkeita ja korkussin partaalla kiikkuvia yrityksiä halvalla.
Se on jo keksitty..pitkitetään vain, onhan tuo viruskin keksitty ja itse tehty juttu
tämä on sitä salaliittoa
Venäjä. Kiina ja Länsi erkaantuvat mikä heikentää kumpaakin. NATO-maita epidemia heikentää.
Ei, Venäjä ei ole viruksen takana mutta Saatana palkitsee omaansa.
Isot osakemarkkinoiden romahtamista pelaavat hedgerahastot ainakin käärivät tähtitieteellisiä voittoja näissä paniikeissa.
Suomi24 hyötyy tämän aloitustehtailun ansiosta mahtavasti koronasta!
Suomi24 laittaa rajat kiinni :)
Ne hyötyvät eniten, jotka ovat ostaneet kaikki vessapaperit ja myyvät sitten edelleen esim.150€ rulla. Osakepaperit tulevat olemaan tulevaisuudessa aivan pyyhkimiskelvottomia, sikäli kun ovat edes paperia nykyään.
No, meillä nyt ainakin persut ainakin luulevat hyötyvänsä tämän sairauden politisoimisen avulla. Taitaapi kyllä kääntyä unhyödyksi.
Arvaan.
Olisko yritys joka valmistaa korona pelejä?
Korona olut
Wc-paperia tekevät tahot näyttävät hyötyvän eniten. En ymmärrä miten he saivat tästä näin tuottoisan mainoskampanjan. Sitten toki säilyketeollisuus ja käsihygieniatuotteet menevät kuin kuumille kiville.
Sitä tonnikalaa ei saisi ihan oikeasti hamstrata. Se alkaa olemaan uhanalainen eläin ja salakalastajat tulevat vain innostumaan tästä ilmiöstä.