Olen yrittänyt syödä kaiken

Kotivaraa hommasin kolmeksi päiväksi niin kuin neuvottiin. Tajusin, että se on syötävä maanantaiksi, että voi ostaa uutta.

Olen torstaista lähtien syönyt lähes tauotta.
Enempää ei vedä. Viimeisin kenno munia oli liikaa.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Huomenna on hirveä taistelu vessapaperista.

Äänestä
  • Vähän tuntuu, että ämpärille olisi enemmän käyttöä.

    Äänestä

Mauri ei enää kohta jaksa.
Mauri on ihan lopussa☹️
Mauri hävisi viimeiset rahansa veikkauksen
automaatteihin ennen kuin ne suljettiin.
Maurilla on jääkaapissa vain vanhaa ruokaa.
Mauri istuu lattialla alasti ja polttaa itseäänsytkärillä. Äsken Mauri joi hapanta maitoa ja söi pilaantuneita kananmunia.
Voi, voi Mauria.

Äänestä
  • Maurin pitää lähteä kerjuulle tai yöllä roskiksia penkomaan että saa ruokaa☹️

    Äänestä

Joka huushollissa paistetaan lettuja, pullat kun meni piloille ja ei haluta jauhojen komuttuvan.

Oilisi vaan vielä pitänyt älytä ostaa voita. Letut paistetaan voilla.

Äänestä

Galluptia pukkaa. Montako metriä tai kuinka monta rullaa vessapaperia teillä menee kolmessa päivässä?

Äänestä
  • Arvioisin, että normaalikäytöllä ei tarvitse ennen joulua lisää ostaa.

    Äänestä

Onneksi täällä landella voi tehdä riuùn ja ilmaisjakelulehtiä kantaa posti ainakin toistaiseksi.Hamstratkaa te suuuuurkaupunkilaiset vaan papereitanne ja sinnehän ne tauditkin pahiten iskee varsinkin Helsinkiin joka on täynnä viherurpoja pösilöitä.

Äänestä

Olisit ostanu viinaa. Hölmö.

Äänestä

Paljonko olette lihoneet korona-aikana?

Äänestä

Lahjoita ruuat vanhuksille, joilla ei ole varaa ostaa ruokaa eikä kaikki jaksa käydä leipäjonoissa jonottamassa...

Äänestä

Et sitten ajatellut laittaa pakastimeen mitään, vaan ihan vängällä kupuusi vedit...?

Itse ostan kaupan lihatiskin yms. pakastettavaa tyhjäksi punalapuista, ja sitten kotona tungen pakastimeen kaiken paitsi 1-2 tuotetta jotka sitten valmistan niin että on ruokaa muutamaksi päiväksi. Sitten taas säästän rahaa samalla kun sulattelen ja kokkailen punalappuja pakastimesta ostaakseni taas lisää punalappuja, ja rahaa jää säästöön...

Äänestä
  • Tämä ketju onkin jo hyvin esimerkillinen psykoosiketju.

    Äänestä

  • Onko sulla tietty taktiikka, tiedätkö miten saat haalittua punalappusia mahdollisimman paljon? Pitääkö liikkua yhdeksän jälkeen illalla?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämä ketju onkin jo hyvin esimerkillinen psykoosiketju.

    Psykoosi...?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Psykoosi...?

    Kyllä on kaksisuuntaisuutta edelleen hämärtämässä.
    Norjan vajoamiskatastrofi, Yhdysvaltain pressavaalit, Varhialan ja Marinin turha hätäily (rokottamisen hitaudesta)...
    Ei nouse pintaan selvää voittajatrheadia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämä ketju onkin jo hyvin esimerkillinen psykoosiketju.

    Mitä ,etkö pidä cheap skeattereistä? He on usein älykkäämpiä kuin useimmat miljonääririkkaat ,kultalusikka suussa syntyneet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kotivaraa hommasin kolmeksi päiväksi niin kuin neuvottiin. Tajusin, että se on syötävä maanantaiksi, että voi ostaa uutta.

Olen torstaista lähtien syönyt lähes tauotta.
Enempää ei vedä. Viimeisin kenno munia oli liikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu