Elämme tautista aikaa

mutta onhan näitä ollut ennenkin kuten tuberkuloosi 60-luvulla. Olin 3v 1960 kun äitini sairastui tubiin mutta pääsi keuhkotautiparantolaan ja tervehtyi. Isä, veli ja minä emme saaneet tartuntaa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiertelevät seurueet levittivät tupia ja poliota

Äänestä
  • Voi olla ja ruoka oli tuolloin yksipuolista eli viitamiineja ei saanut tarpeeksi koska kaikilla ei ollut itsellä omenapuita. Tuohon aikaan ei kaupoistaa saanut hedelmiä ainakaan maaseudulla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

mutta onhan näitä ollut ennenkin kuten tuberkuloosi 60-luvulla. Olin 3v 1960 kun äitini sairastui tubiin mutta pääsi keuhkotautiparantolaan ja tervehtyi. Isä, veli ja minä emme saaneet tartuntaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu