Muualla Euroopassa jo yleisesti autoliikkeet ja huollot kiinni koronahysterian takia. Meillä seurataan perässä eli viikon sisällä ovat ovet kiinni. Hoitakaa nyt se autonne ostaminen tai huollattaminen! Seuraavat ajat lienee siellä kesäkuussa vasta.
Autoliikkeet ja huollot pian kiinni!
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Onko muita hauskoja vitsejä?
Itse olet vitsi. Googlaa eri automerkkien avulla esim. Berlin, Stockholm, Oslo, Madrid, niin maailma avautuu sullekin. Mikäli osaat.
On toisilla vilkas mielikuvitus.
Jos Suomi suljetaan tänään, niin silloin ei ole edes kaikki ruokakaupat auki, viranomainen määrää aukio-oloajatkin ja ulkona ei saa liikkua, sitä valvoo viranoamainen ja sotilaat.
Suomea ei suljeta tänäänkään.
Suomesta pitäisi sulkea netin keskustelupalstat ja iltapäivälehdet. Kummassakin luodaan hysteriaa. Televisioista ja radioista saisi vain kertoa sen hetkisestä tilanteesta ja toimista.
Armeija lähti liikkeelle, Pasit kadulla parkissa. Rynkyt kädessä. Kohta kansa on kotona.
Pänikkäviinin kulutus on viime aikoina huomattavasti lisääntynyt. Kaikki viinakaupat suljetaan tästä syystä ensi perjantaista lähtien.
No hyvä, sittenhän tiet täyttyy vain ladukkaista autoista, nimittäin Toyotistaa, joissa tunnetusti ei pahemmin vikoja ole, saati huollon tarvetta. Kjiäh!!
Ladukkailla autoilla siis ajetaan laduilla? Eh?
Lujaa Latua Lada!
Onneksi sattui auton iso huolto olemaan ajankohtainen jo parisen viikkoa sitten joten nyt saa ajella huoletta taas vuoden verran.
Pikkupeltihallin kopperossa Vantaalla huij... siis palvellaan aina.
Huomenna kaikki ravintolat ja kaupat ottavat käyttöön tänään vahvistettavan poikkeuslain aiheuttamat pakotteet ja suositukset muun Euroopan tapaan. Myös autoliikkeet sulkevat ovensa. Säästyy nekin rahat teiltä.
Huomenna ei enää myydä elintarvikkeita, polttoainetta eikä lääkkeitä. Perjantaina jaetaan ostokortit. Ulkonaliikkumiskielto alkaa myös 18.3.2020.
Paitsi vihreille, joille jaetaan vaan turpeen nosto talikot.
Oikeassa olin!
https://www.is.fi/autot/art-2000006443687.html