EU jo hajotettava

Kun ei ollut rajat auki menoa niin ei ollut tälläisiä viruksiakaan tässä mittakaavassa. Eu:sta erottava välittömästi kun koronatouhu on mennyt joskus ohi.
12<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Demareiden ja Kokoomuksen keksimä EU on pahentanut tätäkin epidemiaa.

1Äänestä

Tässä tämä porvarien vapaa liikkuminen nähdään.
Taudit leviää,mutta porvarille raha tärkeämpää,kuin terveys.

Äänestä

Raja Natsi-Venäjälle kiinni.

Fasisti-Venäjä saisi jo hajottaa itsensä lopullisesti.

Pelkkää riesaa ja kuolemaa levittelevä Euroopan mätäpaise.

Äänestä
  • Kuules, me ei ollakaan venäjän jäseniä, eikä kannattais eu jäsenkään.

    Äänestä

Venäjä ja Kiina toimivat sentään paljon paremmin,kuin eu,joka pahin epidemia alue maailmassa.Eu-alueella kuolee miljoonia ihmisiä koronaan,toisinkuin Venäjällä.

Äänestä

Eu ja sen vapaa liikkuminen on yhtä kuin kuolema.
Italia ja Espanja jo kriisissä ja tämä vasta pientä alkua eu-alueella.

Äänestä

No nyt osuit just asian ytimeen hyvä ! Että silleen.

Äänestä

Viruksilla on jakamaton leviämisarvo.

Äänestä

Espanjasta tulossa tuhansia siellä asuvia suomalaisia takaisin suomeen,kun tauti jyllää siellä.Eikö hallitus aio pistää heitä pakkokaranteeniin omalla kustannuksella kahdeksi viikoksi????

Äänestä
  • Kohta olemme samassa tilanteessa kuin Italia ja Espanja, täällä ruvetaan sitten vasta asioita hoitamaan kun tauti ei ole enää hallittavissa!!!Sekö lienee hallituksen tarkoituskin???

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kohta olemme samassa tilanteessa kuin Italia ja Espanja, täällä ruvetaan sitten vasta asioita hoitamaan kun tauti ei ole enää hallittavissa!!!Sekö lienee hallituksen tarkoituskin???

    Hallituksen viimeisin ohjeistus , emme testaa enää. Ei ole vielä yhtään kuollut!!!
    Rajat, koulut pidämme avoinna ja muu liikkuvuus toimii niinkuin ennenkin.
    Muistakaa pestä kädet

    Äänestä

Eu on todellinen mustasurma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun ei ollut rajat auki menoa niin ei ollut tälläisiä viruksiakaan tässä mittakaavassa. Eu:sta erottava välittömästi kun koronatouhu on mennyt joskus ohi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu