Päivi Räsänen DEI ohjelmassa

Juristien mukaan vastaavaa kohtelua, mitä Päivi saanut on tätä ennen ollut Pakistanissa
5<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomi ottaa mallia kaikista haukkumistaan diktatuureista. On vuosia haukuttu venäjän tapaa hiljentää oppositio. Nyt hallitus haluaa hiljentää opposition netissä ja vankeutta kaikille erimielisille. Mutta onhan sekin kerrottu Raamatussa etukäteen, että saatanan palvelijat tulevat vainoamaan totuuden puhujia,

Ehkä on viisasta lopettaa koko netin käyttö, koska eihän täällä kukaan kuitenkaan halua edes sitä totuutta kuulla tai siitä ottaa ohjetta, joten miksi vaikeuttaa omaa elämäänsä tyrkyttämällä sitä muiden vihaamaa totuutta heille.
Nauttikoot nyt viimeisistä pahuuden ajoista ennen tuomiotaan kuten haluavat.

1Äänestä

Päivi Räsäsen syyttäjät luulevat, että Raamatun sanat on pelkkiä sanoja, joiden julkituojaa voi syyttää rasismista ja jonkun porukan loukkaamisesta. He ovat ajaneet asioita, joilla koettavat estää jopa lapsiakin kuulemasta Jumalan sanaa, kieltämällä koulujen aamuhartaudet, ja ehdottelevat huumeiden sallimista nuorisolle, ja samaan aikaan haluavat ängätä islamistien moskeijoita kaikella valheen voimalla tänne, yrittäen valehdella ja vääntää rehellisten ihmisten mielipiteet rasismiksi ja vihapuheeksi, vaikka just he itse harrastavat niitä.

HE eivät sokeudessaan tajua edes sitä, miten on käynyt kaikille kommunistimaille, jotka ovat kieltäneet kansalta Raamatut ja teurastaneet ja paiskoneet Jumalan sanan kertojat vankileireille.

1Äänestä
  • Se on siitä äärimmäistä pahuutta, jolla viedään toivokin lapsilta ja nuorilta ja siksi juuri nekin voivat pahoin. Mutta välittääkö saatanan palvojat nuorten pahoinvoinnista? Ei todellakaan vaan siirtyvät seuraavan raakuuden aiheeseen.

    Jo Jeesus sanoi että :
    "7 Voi maailmaa viettelysten tähden! Viettelysten täytyy kyllä tulla; mutta voi sitä ihmistä, jonka kautta viettelys tulee!
    8 Mutta jos sinun kätesi tai jalkasi viettelee sinua, hakkaa se poikki ja heitä luotasi; parempi on sinulle, että käsipuolena tai jalkapuolena pääset elämään sisälle, kuin että sinut, molemmat kädet tai molemmat jalat tallella, heitetään iankaikkiseen tuleen.
    9 Ja jos sinun silmäsi viettelee sinua, repäise se pois ja heitä luotasi; parempi on sinun silmäpuolena mennä elämään sisälle, kuin että sinut, molemmat silmät tallella, heitetään helvetin tuleen.
    10 Katsokaa, ettette halveksu yhtäkään näistä pienistä; sillä minä sanon teille, että heidän enkelinsä taivaissa näkevät aina minun Isäni kasvot, joka on taivaissa."

    Matteus 18

    Näin sanoi siis itse Luoja ja maailman tuleva Tuomari. Ei missään nimessä kannattaisi olla eri mieltä Hänen kanssaan.

    Äänestä

Vanhan testamentin kuvaus Sodomasta ja Gomorrasta kertoo aika hyvin tästä nykyisestäkin ajasta. Eritoten osuus Sodoman asukkaiden käyttäytymistä koskeva osuus.

1Äänestä
  • Lopun päivinä on kuin Nooan päivinä, pilkkaajat ja laittomuus pääsee valtaan.Ruttoja ja nälänhätää on moninpaikoin. Ja piispat eivät kulje kaduilla ja aitovierillä, muutenkuin tanssimassa käsikädessä Raamatun kieltäjien ja evoluutioteorian levittäjien kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Juristien mukaan vastaavaa kohtelua, mitä Päivi saanut on tätä ennen ollut Pakistanissa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu