Pekka haavisto, uusi mies 23v

Kyllä vain pelonilmapiiri-Pekalla on uusi mies jeri 23v. (seiska kertoo.)
521745
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 52

Vanhimmat

Ei pääse peksi vielä saulin tasolle kyl sauli on näis edelleen ykkönen tai siis kakkonen danny on ykkönen.

Äänestä
  • Pekka on 10 vuotta edellä Saulia. Pekalla ja 23 vuotiaalla heilalla on ikäeroa 39-vuotta! Hylätty Anton-parkakin on vain 21-vuotta Pekkaa nuorempi!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pekka on 10 vuotta edellä Saulia. Pekalla ja 23 vuotiaalla heilalla on ikäeroa 39-vuotta! Hylätty Anton-parkakin on vain 21-vuotta Pekkaa nuorempi!

    Kumpi hylkäsi kumman? Vaiko Anton vain korvasi Pekan silikonijelly tapilla? Vaihtoi siis fiksumpaan.

    Äänestä

Ovatko kaikki ministeri Haaviston avustajat homoja?

Äänestä
  • Saako alaisiinsa sekaantua

    Äänestä

onko sillä niitä kuinka,,,,,,,pitkä juna

Äänestä

Oisko peräti vanha pressankamppanjan kuski vahingossa erehtynyt vaihdekepistä.

Äänestä
  • Pekka käskyttää ja hallitsee pelonilmapiirillä. Missä antonio ?!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pekka käskyttää ja hallitsee pelonilmapiirillä. Missä antonio ?!

    itkee parturissa.

    Äänestä

Toyboy ja vermeet ylle..

Äänestä

Minkähänlainen ilme pekalla eduskunnassa KLO 16.00 tv1. siis TV1 KLO 16:00.

Äänestä

Mahtaa Antonia ottaa päähän?
Saas nähdä kuinka vihreät selviää omista oksennuksistaan.

Äänestä
  • Ei tuu törkypekasta pressaa. Aika kinkyä on touhu.

    Äänestä

Voivoi sentään. Miten Anton kestää tällaisen avioliittokriisin? Tuleeko avioero?

Äänestä
  • Antonia ketuttaa Haaviston omaisuuden menetys . Jeri nyt vahvoill ! Haavisto lähellä kuolemaa kuitenkin

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Antonia ketuttaa Haaviston omaisuuden menetys . Jeri nyt vahvoill ! Haavisto lähellä kuolemaa kuitenkin

    Jep. Perinkö meni antoniolta nyt ohi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Antonia ketuttaa Haaviston omaisuuden menetys . Jeri nyt vahvoill ! Haavisto lähellä kuolemaa kuitenkin

    Liian kaukana kumminkin !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Antonia ketuttaa Haaviston omaisuuden menetys . Jeri nyt vahvoill ! Haavisto lähellä kuolemaa kuitenkin

    Onkohan avioehtoa?

    Äänestä

Persujen ja muiden häiriköiden informaatiolähteet ovat MV-lehti ja Seiska ... ja sen huomaa.

Äänestä
  • Mutta jos Seiska tekeekin pilkkajutun Trumpista, niin sitten se onkin vasurille jumalansanaa.

    Äänestä

  • Totta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta jos Seiska tekeekin pilkkajutun Trumpista, niin sitten se onkin vasurille jumalansanaa.

    Niinpä, ne on niin totisia torvia että vallan naurattaa.

    Äänestä

  • Sanoo naivi suomalainen pottunokka.

    Äänestä

Älkääs nyt Tulee vielä Hakkarainen /Stephania!
Valtakunnan Ykköset.

Äänestä

Jos Pekalla ja Antononilla avoin suhde ?
Ei ole niin tarkkaa, vaikka kumppanilla muita suhteita ?

Äänestä
  • On teillä ongelmia mietittävinä. Yrittäkää kestää.

    Äänestä

  • Ainahan kampaajilla ja Pekka paljon pois kotoa.

    Äänestä

  • Jos Antonio jäisi joskus leskeksi,hän saisi hallinnoida Kulosaaren kartanoa lain mukaan,vaikka olisi avioehtokin. Ehkä Pekka ottaa kohta eron,jos on Jerin kanssa. Menettääkö Jeri viran,jos Haavisto eroaa ministerinä? Mukavat yhteiset matkat päättyvät.

    Äänestä

Pekka on miestenmies.

Äänestä
  • oletko kateellinen???

    Äänestä

pekan erityisavustaja

Äänestä

Älämölöillä taitaa olla siitä puute, mistä niin kovasti puhe!!!!!!!!!!!!!!!
Mutku pitäisi löytää se kumppani ...

Äänestä

Tuntuu olevan aikas paljon porukkata puutteessa!

Äänestä

Pekalla on nyt työssään niin raskasta, että ulkoministeri tarvitsee nuoren 23 vuotiaan lohduttajan iltojen ratoksi.

Äänestä

Ilmankos ilmassa on ollut Haavisto kiimaa.

Äänestä

Haavisto on murtunut naisten keskellä.

Äänestä

Pekka on todellinen miesten mies.

Äänestä

Jos kuuskymppinen mies ministeri pelehtisi 23 vuotiaan naisavustajan kanssa, mikä helvetinmoinen älämölö siitäkin syntyisi.
Olisi esimies aseman väärinkäyttöä jne.

Äänestä
  • Vielä ihan kuriositeettina vihreiden viherpesuun, että perustuslakivaliokunta ei käsitellyt pienten lasten auttamista Syyriassa, vaan sitä, onko Haavisto rikkonut lakia siinä, miten hän kohteli keski-ikäistä virkamiestä ulkoministeriössä Helsingin Katajanokalla.

    Eli suomeksi sanottuna kyse on selvästi virkamiehen kiusaamisesta, kun hän halusi toimia sääntöjen mukaan mutta vihreä ministeri Haavisto e halunnut noudattaa ohjeita ja siirsi virkamiehen pois tehtävistään! Todellista kiusaamista! Ei ihme, että lapset kiusaavat tosiaan, kun ministerit ja aikuiset näyttävät mallia a la Haavisto!

    Äänestä

On kyllä sellaiset ministerit Suomessa että voi saa tana.

Äänestä

Synti on kansakuntien häpeä.

Äänestä

Onpas vanha. Eikös edellinen Etelä-Amerikasta haettu ollut melkein kymmenen vuotta nuorempi?

Äänestä

Nyt illan tärkein kysymys tukeeko Ohisalo ja Mariini Pekkaa täysillä tästä valinnasta ?

Äänestä

Nuorempi jaksaa kairata persettä kauemmin

Äänestä

Ylen uutisoinnista 15.12.2020 otsikolla "siellä lasten on hyvä olla".

Yle uutisoi Haaviston sanomana, että konsuli Tuominen olisi sanonut "siellä lasten on hyvä olla". Koko päivän 15.12. juttu oli Ylen sivuilla esillä ja tokihan siellä Pekan fanit ja vihreät laajemminkin kommentoivat tuttuun fanaattiseen tyyliinsä.

Tänään 16.12.2020 Yle uutisoi, että Tuomisto kiistää sanoneensa tuommoista. Ja toden totta, Haavisto oli taas kerran valehdellut. Tuominen ei ole muistiinpanojen, poliisin kuulustelujen, muitten virkamiesten mukaan sanonut mitään tuommoista.

Yle olisi saanut tämän 16.12. jutun suuremmin ja ylipäätään oikeammalla otsikolla, esim."Haavisto valehteli Tuomisen sanoneen ...".Parempi olisi ollut, jos Yle ei olisi julkaissut 15.12. juttua ollenkaan.

Haavisto on valehteleva rikollinen. Yle on vastenmielisen puolueellinen.

Äänestä

Ihan järkyttävä lukea pekan rakkauselämästä. Ei mummo ymmärrä. Mies ja mies. Ja vielä ministeri

Äänestä

Naiko Sauli kummipoikaansa?

Äänestä

en ymmärrä miten eduskunnas samois tilois voi jotkut olla ruskea rööri tyyppien kanssa?
siellähän tuo tynkkykin, joka kusee täysillä äänestäjiään silmään, musta lakuhomo kamuna..

Äänestä

Nämä punavihreät ovat kovia käymään vieraissa. Ei onnistu aviollinen uskollisuus heiltä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 38 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyllä vain pelonilmapiiri-Pekalla on uusi mies jeri 23v. (seiska kertoo.)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu