Kun jäniskanta kasvaa liian suureksi tulee jänisrutto joka pyyhkäisee kannan alas. Samoin korona harventaa liian tiheäksi kasvanutta ihmispopulaatiota. Kaupungit ovat liipasimella sillä siellä ihmispöhköt asuvat päälekkäin ja vierekkäin toisin kuin maaseudulla.
Kuolkaa kaupunkilaiset rotat hah hah ei tule suru puderoon !
Korona on kuin jänisrutto.
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Paitsi että korona ei edes iske lisääntymisikäisiin tai lapsiin. Se vain parantaa huoltosuhdetta.
- Anonyymi
Ja parantaessaan huoltosuhdetta se vahvistaa populaatiota.
- Anonyymi
Mielenkiintoinen havainto, luonnonvalinnasta. Toki se iskee nuoriinkin mutta ei aiheuta vakavia ongelmia.
Nyt kun tehotuotannon, ympäristömyrkkyjen, suojeluaineiden, lääkeaineiden ja liikennepäästöjen kyllästämät citi-ihmiset kamppailevat eloonjäämisestä, on suorastaan mielenkiintoista seurata, tuleeko KOLMAS aalto, rokotuksista huolimatta.
Aika on käsillä viimeistään ensi syksynä.
Kapitalistit ja pelurit, jotka nojaavat väestönkasvuun systeemiä hengissä pitääkseen, valavat teihin uskoa mutta se voi olla katteetonta...
- Anonyymi
Samoin jos myyrät lisääntyvät liikaa tulee myyräkuume?
- Anonyymi
jos siat niin sikainfluenssa?
- Anonyymi
Luonto on niin fiksu, että apinoiden ei pitäisi sekaantua sen hienoon tasapainoon.
- Anonyymi
Korona on suorastaan nerokas. Helppo tarttuvuus ja pitkä itämisaika. Toivotaan että seuraava virus on vieläkin tappavampi niitaten jokaisen tartunnan saaneen. Kohta on kylillä tilaa tallustaa kun kaupunkilaiset hierovat toistensa kyljessä kiinni ja kättelevät ja idiootimmat vielä poskisuudelmia jakavat.
- Anonyymi
Onneksi sinulle riittää lehmiä ja vasikoita joita voit kyhnyttää paremman puutteessa 😂
- Anonyymi
Rakentamiseen 50m turva etäisyys.
Tiheään asuville Koronavero.
Suoratoisto palvelujen käyttäjille, Löhö Läskivero! - Anonyymi
Nyt aletaan olla salatun Totuuden lähteillä. Usein asiat kuitenkin ilmaistaan kokoomuslaisesti kiemurrellen, jottei tavis jujua lainkaan ymmärtäisi:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16602366/wwfn-raportti-maapallo-ei-kesta-nykyista-ihmismaaraa
Kun eo. linkissä pohditaan, riittääkö "ruoka", niin siinä jätetäään oleellinen sivuun: riittääkö terveellinen ruoka !!!! Ei riitä, siitä pitää eroosio huolta.
Avauksen jänisrutto on siten oikeaan osuva vertaus. Kun kanta kasvaa liian suureksi, siltä pikkuhiljaa ehtyy se terveellinen ruoka ja kanta fyysisesti heikkenee. Kun heikkeneminen on edennyt tiettyyn pisteeseen, iskee "rutto" (tai korona, kuten haluatte). Se ei tule taivaalta yllättäen vaan se on ollut kannassa koko ajan. Koska kanta heikkenee, virus tai rutto alkaa voimistumaan ja kanta alkaa kuolemaan. Heikoimmat ensin. Luonnon valinta menee, että kanta pienenee niin, että jälleen ravintoa riittää ja "nuorten" on pitänyt jäädä henkiin, muutenhan kanta kuolisi sukupuuttoon. Se ei kuitenkaan ole luonnon tarkoitus.
Korona toimii täsmälleen samoin. Se viruksena ei ole mikään uusi mutta järjestelmän pyörittäjät haluavat teille uskotella niin. Kyse on kuitenkin luonnonvalinnasta ja se etenee vääjäämättömästi.
terv. haans.sea - Anonyymi
Jos avauksen teoria on oikein, tulee väkimäärä puoliintumaan. Toki tätä kehitystä vastaan taistelevat, rokotteillaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834433Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243098Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392864Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162635Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172509Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka422279Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132255- 132194
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142015Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717