Ei kai kukaan ikäihminen kotiin jää

Varsinkaan tällaisella ilmalla. Älkää siis lässyttäkö hölmöjänne. Ulos vaan ihmisten ilmoille ja kahvilaan piipahtamaan.
261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kehtysvamma ei tartu mutta asennevamma periytyy. Keneltä mahtaa olla periytynyt?

Äänestä

Juu ei paisti Eeva ja Tarja!


https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006447118.html
Presidentti Halosen toimisto vahvistaa ex-presidentin olleen paikalla.

Ainakin seitsemän ihmistä on saanut koronatartunnan Helsingin Musiikkitalossa olleesta naistenpäivän konsertista maaliskuun alussa.

Presidentti Tarja Halosen toimisto vahvisti MTV:lle presidentin olleen paikalla. Toimiston mukaan Halosella ei ole oireita.

MTV:n tietojen mukaan myös rouva Eeva Ahtisaari olisi ollut paikalla konsertissa. Presidentti Ahtisaaren toimiston johtaja Riikka Marjamäki ei ottanut kantaa siihen oliko rouva Ahtisaari paikalla.

Juha Hiitelä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Varsinkaan tällaisella ilmalla. Älkää siis lässyttäkö hölmöjänne. Ulos vaan ihmisten ilmoille ja kahvilaan piipahtamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu