THL ja hallitus valeuutisstudiossa

Kakarat takaisin kouluun - mitä välii.

Toitotettu on ettei hengityssuojaimista ole apua. Nyt sanotaan että eläkeläiset suojatkaa huivilla suunne kun menette kauppaan.

HÄVETKÄÄ HALLITUS JA THL OLETTE MUNATTOMIA RAUKKOJA
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tenavatko ne juksataan juomaan malaria juomaa. Ihme superlahjoitus asian tiimoilta. Olisivatko niin velhoja et kehtaisivat salaisesti yrittäää niin epätoivoista. Pörsseillä kai kiire.

Äänestä

Avainaloilla, eli lähinnä terveydenhuollossa, energiantuotannossa, kuljetuksissa, elintarviketuotannossa jne. työskentelevien lapsilla on tälläkin hetkellä oikeus lähettää 1...3 luokkalaiset lapset kouluun. Näin vanhemmat pääsevät lähtemään työpaikoilleen.

Tehdyn vapautuksen jälkeen maanantaina tulee jonkin verran lisää pikku koululaisia, mutta suurta lisäystä ei odoteta tapahtuvan. Suuri osa pysy yedelleen kotona.

Jos koulun opettaja on alle 30-vuotias perusterve henkilö, hän on todennäköisesti turvassa, vaikka virustartunta tulisikin, opettaja selviäisi flunssan tyyppisillä oireilla.
Mutta jos sen sijaan alaluokilla on yli 50-vuotiaita opettajia, he ovat jo riskivyöhykkeellä saada lapsilta tartunta.

Äänestä

Lääkärit ovat lääkäreitä (kunnioitus heille) , mutta osa thl:n virkamiehistä ovat vain poliittiseti valittuja virkamiehiä.

Olette varmaan jo huomanneet, että politiikka pelaa!

Äänestä

Kalliisiin päiväsäilö-viruslevittämöihin on koko ajan saanut lähettää lapsia "esiopetettaviksi" eli ajatusmaailmaltaan sukupuolettomuuteen yhdensuuntaistettaviksi

Äänestä

Olipa ihan turha kirjoitus. Tuot esille omaa ahdistustasi syyttelemällä muita.

1Äänestä

Kakarat niitä tauteja levittää eniten jokaisella työpaikalla kaikki duunarit on aina pois joooooo mun lapsi on sairas pitää jäädä kotiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kakarat takaisin kouluun - mitä välii.

Toitotettu on ettei hengityssuojaimista ole apua. Nyt sanotaan että eläkeläiset suojatkaa huivilla suunne kun menette kauppaan.

HÄVETKÄÄ HALLITUS JA THL OLETTE MUNATTOMIA RAUKKOJA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu