Tua korona virus on vähä niinku hukkakaura ,että vaikka nyppii kaikki näkyvät hukat pois niin silti sinne viljapellon alakerroksiin jää siemenensä pudottavia yksilöitä. Maajussit tietää torjunnan haasteet.
Korona viruksesta
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä se on samaa tuo harhautus pakolaisuus, kun se pääosin on elintasosurffareita kaikki nämä kun pemahtaa ja lisääntyy- siinäse on valtio alasajossa
Frontexin johtaja: Turkista Kreikkaan pyrkivistä suurin osa on elintasosiirtolaisia
jatkoa pukkaa
”Hoiskon Harmaa”, romaani V Lindeeeman oli sotavuosina saanut määräyksen puolustuslaitoksen töihin. Kiivastuneena Vihtori saapui Alajärven työlautakuntaan: – ”Kuulkaa nyt, hyvät herrat. Kukas mun joukkoni elättää, jos mun töihin pitää?”
EEII suomalainen tarvitse apuja
Terho katsoi lappua tarkemmin. Siihen kirjoitettu teksti oli pysäyttävää luettavaa.
Lapun pudottanut henkilö oli listannut ylös Helsingin eri leipäjonopaikkoja. ”13–15 väliltä” viitannee kellonaikoihin, jolloin leipäjonossa oli tarkoitus käydä.
Leipäjonolistan jälkeen on ynnäilty jäljellä olleita rahoja. ”Tilillä 0,91”, ”kolikot 0,85”, ”iso pullo 0,40” – kyseessä on ollut vähävarainen henkilö.
– Kyllähän se laittoi miettimään, kuinka tiukkaa voi ihmisellä olla. Vaikka joutuuhan sitä itsekin laskemaan välillä vähän rahojaan, niin ei tällä tavalla, lapun löytänyt Terho kertoi Iltalehdelle ensireaktiostaan.