Kiitos Rajat kiinni.

Täällä Etelä-Kurjalassa todella huono korona vuosi. Ainoastaan kaksi tartuntaa. Nuhahallitus pisti Suomen kiinni, kiitos rajavalvonnasta, ei se niin vaikeeta ollutkaan kun 2015 väittivät.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Matuja otetaan tänä vuonna epävirallisten lähteiden mukaan maahamme n. 100 000.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Täällä Etelä-Kurjalassa todella huono korona vuosi. Ainoastaan kaksi tartuntaa. Nuhahallitus pisti Suomen kiinni, kiitos rajavalvonnasta, ei se niin vaikeeta ollutkaan kun 2015 väittivät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu