NÄYTTÄKÄÄ ELOKUVIA KARANTEENIN AIKANA

Anonyymi

KUKAAN EI JAKSA KATSOA TUOTA YHTÄ JA SAMAA HUTTUA MITÄ TV:STA TULEE. AMERIKASTA MATKITTUA POTASKAA, KAIKKI OHJELMAT SAMANLAISIA TOSI-TV-HÖPÖTYKSIÄ.
NÄIN POIKKEUSTILAN AIKANA PISTÄKÄÄ PRKL TAUOLLE KAIKENMAAILMAN SOHVAPOTUT JA MUUT TYHJÄNPÄIVÄISET HÖTÖT JA NÄYTTÄKÄÄ LAADUKKAITA ELOKUVIA TAI KANSA LÄHTEE KOHTA KADUILLE PURKAMAAN TURHAUTUMISTAAN. VOI YMMÄRTÄKÄÄ NYT EDES TÄMÄN KERRAN STANAN TOLVANAT.

3

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      EI KÖYHÄLLÄ OLE VARAA MIHINKÄÄN NETFLIXIIN TAI VUOKRATA DVD-LEFFOJA KU EE OO SOITINTAKAAN.

      • Anonyymi

        Ja liian tyhmä käyttääkseen esim. YLE Areenaa.....


    • Anonyymi

      Netflix maksaa noi 11 €/kk. YLE Areenassa on myös paljon sisältöä. Sinne vaan jos ei viitsi maksaa reilua kymppiä mistään.

      Ei tule onnistumaan. Vähenee koko ajan laadukkaan (jos sitä edes on) sisällön näyttäminen. uusintoja vaan lissä ja vanhoja ohjelmia takaisin ja samoja elokuvia tullaan näyttämään. Olisikohan kohta aika taas Taru sormusten herrasta tai pikkasen Uuno-elokuvia. Toi Uuno armeijan leirissä olis tosi kiva.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      77
      5258
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      67
      4668
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      126
      4615
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      341
      1962
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      89
      1609
    6. 93
      1534
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1476
    8. 337
      1163
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      991
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      56
      980
    Aihe