Heh heh. Ostitte turhaan sitä käsidesiä ylihintaan. Saippua on paljon parempi kuin käsidesi.
Käsidesi-myytti murskattu: Saippua on Kuningas
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kaksi eri asiaa, ääIiö.
No niin on kaksi eri asiaa. Käsidesi ja saippua. Tarkoitit varmaan olevasi itse ääliö? Ainakin siltä vaikuttaa.
njaa ... saippualla vain levitetään bakteerit ja virukset tasaisesti käsiin ja jos pesee naaman samalla, myös kasvoihin
kun kädet on kuivat bakteerit ja virukset huuhdotaan pois käsidesillä
tämä on tieto
mieti mikä ajatus THL:n levittämän disinformaation takana on?
Etkös bonjaa ... saippualla vain levitetään bakteerit ja virukset tasaisesti käsiin ja jos pesee naaman samalla, myös kasvoihin
kun kädet on kuivat bakteerit ja virukset huuhdotaan pois käsidesillä
tämä on tieto
mieti mikä ajatus THL:n levittämän disinformaation takana on?
Aina on olevinaan näitä besserwissereitä. Kostuta kädet, laita niihin saipppuaa, vaahdota ja hankaa vähintään 20 sekuntia. Sen jälkeen huuhtele haalealla vedellä ja kuivaa. Saippuavaahto hajottaa tehokkaasti koronaviruksenviruksen rasvakuoren. Näin virus ei ole enää toimintakykyinen ja poistuu iholta saippuan ja huuhtelun mukana. Ohjeessa selitetään käsien pesua, ei neuvota hieromaan naamaansa.
Käsidesillä itsensä hankaaminen ihan vain psykologinen juttu. Haetaan jotain turvaa elämään.
Asiantuntija juuri äsken tv:ssä: "Saippua on paljon parempi kuin käsidesi"
Taas kulttuurimarxilaisia vedätettiin. Ostivat hullut käsidesiä kokoomuslaisilta tukikumppareilta.
Käsidesi on todellista huijausta. Ja nyt totuus paljastui myös ääliöille.
Tottakai on Saippua kuningas! Itse ihmettelen jos ihmiset korvaavat käsien pesun käsidesillä. Käsidesi toimii hyvänä lisänä silloin kun saippua ei ole ihan ajankohtainen.
Itse olen aina pitänyt vettä ja saippuaa parhaana ja pidän edelleen. Käsidesi on vain hyvä lisä joka vielä tehostaa, mutta ei yksin riitä.
Voi voi, kun siitä käsidesistä saa suuremman katteen, kuin tavallisesta saippuasta, jolla on aivan samanlainen, jopa tehokkaampikin vaikutus, kuin näillä lotrattavilla deseillä.
Käsidesi tuhoaa vastustuskyvyn ja tappaa ihon omatkin bakteerit, ja kuivattaa kädet korpuiksi, saippua ei. En toki kiihoita ketään olemaan käyttämättä desiä. Siitä vaan tuhlamaan.
Ei tarvi ostaa käsidesiä,teen itse kotitekoisesta ponusta.🤗
Joo juuri Ylellä asiantuntija mainosti saippuaa parhaaksi.
Minä käytän sitä käsirasvaa, joka kuivuu hanskaksi käsiin, kun meen kauppaan. Ei leviä sen alta virukset ja ne jää muutenkin kiinni siihen hanskaan. Kotiin tultua saa hanskan pesemällä pois.
peskää vaikka munat käsidesillä...