Ärsyttää nuo espanjasta palanneet

Ja sun muut turkista ja floridasta palanneet. Ovathan he riskiryhmää 70 mutta se ei tarkoita, että heille on esim. Aamun ostosaika tarkoitettu. Miksi näiden ja nuorempienkin palanneiden on vaikea uskoa, 2 vko kotikaranteenia, erossa muista ihmisistä. Täysin.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nuo Espanjasta ja Turkista palanneet eivät tunnu piittaavan mitään karanteeni määräyksistä, he levittävät nyt koronaa ympäri maata. Tiukat sanktiot olisi pitänyt näille palaajille määrätä,jotka eivät piittaa mistään ohjeista,vaan levittävät tautia.
Hallitus on jälleen jälkijunassa ,siellä pitäisi virkamiesten ottaa ohjat käsiinsä ja toimia.

Äänestä

Saavat nöyrtyä, oma maa mansikka, muu maa mustikka

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja sun muut turkista ja floridasta palanneet. Ovathan he riskiryhmää 70 mutta se ei tarkoita, että heille on esim. Aamun ostosaika tarkoitettu. Miksi näiden ja nuorempienkin palanneiden on vaikea uskoa, 2 vko kotikaranteenia, erossa muista ihmisistä. Täysin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu