Te jotka varmasti kuolette pian

Anonyymi

Miten te elätte elämäänne nyt?

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä sairastan kroonista syöpää, ts. se on hallinnassa mutta ei pois kropastani. Hoidolla pysyy aisoissa eikä ole levinnyt, päinvastoin kasvain saatu huomattavasti pienenenemään.
      Tulevia vuosia en tiedä eikä tiedä kukaan muukaan. En tiedä kuolenko lopulta tähän, vai johonkin muuhun, enkä sitä mieti. Mitä hyötyä ja iloa olisi siitä että surkuttelisin itseäni ja kehittelisin kauhuskenaarioita kuolemastani? Ei minulla ole sellaiseen aikaa eikä halua.
      Päin vastoin. Elän jokaisen päivän hyvin tietoisesti ja pienistäkin asioista nauttien. Etsin kaikesta hyvät puolet ja pidän mielen valoisana. Näin myös läheisilläni on helpompaa ja voimme käyttää henkiset voimavaramme toisistamme huolehtimiseen ja ilon tuottamiseen. Nautin lenkkeilystä luonnossa, uusien asioitten oppimisesta, hiljaisista hetkistä yksin kotona. Iloa löytyy joka puolelta.
      En toivo kuolemaa mutta en sitä myöskään pelkää. Kuten sanoin, miksi haaskata kallisarvoista elämäänsä sen suremiseen että jonain päivänä kuolee?! Kuolemaan me tulemme joka ikinen, suremme ja pelkäämme tai emme.

    • Anonyymi

      Mietin, kuinka saisi parhaiten kidutettua toimittajia.

      Puukko on aika hyvä vaihtoehto.

    • Anonyymi

      Kaikki kuolevat aikanaan.
      Nyt kun on tuota koronaruttoa liikkeellä, elelen rauhallisesti tavallista enemmän kotona. Ei sitä silti tiedä vaikka se olisi jo huomenna minussa tai sinussa. Siihen voi kuolla kuka vain, mutta en sitä tämän enempää ajattele. Aika normisti menee päivät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.

      Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.
      Terveys
      325
      7758
    2. Viiimeinen viesti

      Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill
      Suhteet
      66
      2186
    3. Mikä olisi sinun ja kaivattusi

      Tarinan kertovan elokuvan nimi?
      Ikävä
      177
      1876
    4. epäonnen perjantain rikos yritys

      onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä
      Kajaani
      16
      1422
    5. Onko kaivattusi täysin vietävissä ja

      vedätettävissä?
      Ikävä
      112
      1297
    6. Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"

      Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1271
    7. Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa

      - Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 18
      Maailman menoa
      170
      1241
    8. RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.

      Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j
      Puolanka
      60
      1210
    9. Kirjoitin sinulle koska

      tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j
      Ikävä
      41
      1091
    10. Martina pääsee upeisiin häihin

      Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      290
      1029
    Aihe