Pimut ajaa meidät konkkaan ja kuolemaan. Huvittioikein Harakka miten on takki tyhjä kun ministeri asiaansa, huutelija sivusta tuokin vain ollut.
Valtakunnan oikeus on perustettava ja syyttäjät valittava. Syyte kohtia on paljon ja syylliset on saatava edesvastuuseen Suomen alasajosta ja kuolemista. Suomessa nostetaan muutenkin hyvin paljon aivan turhia syytteitä, tämä ei ole.
Vai onko niin, ettei korppi toisen korpin silmää noki.
Liian myöhään sittenkin osaaminen hukassa
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Haaviston saisi vaihtaa oikeampaan asioiden hoitajaan. Jos ministeri sysää vastuunsa muille, ei sillä lailla kriisiä hoideta.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/pekka-haavisto-sivaltaa-finaviaa-suomeen-tulevien-matkailijoiden-tilanteesta-7-ministeria-kokoontui-toteamaan-etta-lentoasemallakin-on-johtaja/36619074-b849-4db2-85bb-ec44af572c6f - Anonyymi
Voi pöhköjen keskustelua!
- Anonyymi
Eksyit sitten solvaamaan tällekin puolelle, persuraukka. Kielenkäyttösi on se, joka paljastaa taustasi.
Vai pimut...voitko enää enempää halventaa naisia, jotka ovat johtopaikoilla, jonne persuilla ei ole, eikä tule asiaa. Tällaisissa epidemioissa kuolee aina ihmisiä, sairastuu valtavia määriä ja jos et halua sairastua ja kuolla, linnottaudu kotiisi.
Että oikein valtakunnan oikeus...onko kaikki korvien välissä kotona?
Etkö seuraa mitä muissa maissa tapahtuu, emme me Suomessa välty tällaisilta sairastumisilta tai kuolemilta, vaikka persuraukka niin uskottelee. Ruotsalaiset pitävät suomalaisten koronanhoitoa jämptinä ja oikeaan osuneena, omaansa ruotsalaiset pitävät löperönä ja velttona.
Arvaapa mitä sinun pitää alkaa nyt toivomaan?- Anonyymi
Toivottavsti ei kutenkaan ruumita kuin 1918 panakapinassa 60000 siinä mukana Stalinin 30 luvun surmatut suomalaiset jotka pakeni venäjäle Stalinin turvaan..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivottavsti ei kutenkaan ruumita kuin 1918 panakapinassa 60000 siinä mukana Stalinin 30 luvun surmatut suomalaiset jotka pakeni venäjäle Stalinin turvaan..
SDP ollut " Galgatan Olga "
"Vai pimut...voitko enää enempää halventaa naisia, jotka ovat johtopaikoilla"
Aloittaja ei puhunut mitään tästä asiasta.
Taidat elää mielikuvitusmaailmassa.
JA olet ilkeä ihminen kun tällee syyllistät suotta.
"Vai onko niin, ettei korppi toisen korpin silmää noki."
Haaviston suklaasilmää nokkii kyllä moni varpunen :-)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172394Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain2462118Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162071812Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021461Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491386Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu571327Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1851204- 941130
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511005Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks14941