Muistakaa että persut vihasivat Suomen maataloutta

ja ostivat mieluummin saksalaista teurasjätettä ja puolalaista sosialismin saastuttamilla pelloilla kasvatettua marjaa Lidlistä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ostin Osk Maitokolmion maitoa ja ruotsissa valmistettua Extra - mansikkakiisseliä enkä riistäjä valion maoa en kiisseliä, kaapissa oli Saksalaista perunajauhoa ja Virolaista sokeria ja vanilliinisokeria, tein maitokiisseliä mansikkakiisselillä , ja ristus että tuli hyvää!!! Suomalaista tukijullia ei tueta!!! Aaaaahhhaahhahaaaa

Äänestä

Ostan suomalaista tuotetta jos sitä on saatavilla. Esim espanjalaiset kurkut maistuu kuivalle paskalle.

Äänestä

Minäpä join kotimaista kahvia jonka kanssa söin kotimaisen banaanin ja kotimaisista rusinoista tehtyä rusinakekesejä. Nyt pihalle polttamaan kotimaista tupakkaa.

Äänestä

Suomalaista maitoahan siellä lidlissä myydään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja ostivat mieluummin saksalaista teurasjätettä ja puolalaista sosialismin saastuttamilla pelloilla kasvatettua marjaa Lidlistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu