Ilmasto idiootit ja vihervasemmisto haluaa, että valot sammutetaan. Nyt oikeamieliset ja ilmastovaleita vastaan taistelevat laittakaa kaikki valot päälle, sauna päälle, laitteet latureihin jne. Annetaan kunnon näpäytys ilmastokommunisteille ja viherpipertäjille. Nouskaa kapinaan ilmastonmuutos paskapuheita vastaan, se on vain kommunistiviherpipertäjien keksimää sontaa jokka halutaan nujertaa kapitalismi. Sähköä käyttämällä ja kuluttamalla maailma pelastuu, ihmisillä on töitä ja rahaa.
Tänään vietetään Earth Houria
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Meillä on aina ollut kaikki valot päällä, kun on h_mojen pelletunti.
Just lisävaloja asentelin.
Antaa niiden hörhöjen mököttää vessapapereineen pimeässä yksiössä helsingin keskustassa. Valot menee täällä päälle silloin kun tarvitaan.
Joo. Kun muutin pois pääkaupunkiseudulta, jäi sinne kaikki pinnallisuus ja hölmöt pömellykset. Ei täällä maaseudulla tule edes ajateltua, että pitäisi toimia massahysteerisesti jotain hölmöyksiä matkien.
Valot palaa sekä kämpällä ja mökllä silloin kun palaa. Tarpeeseen.
Ei tässä enää eletä pimeällä keskiajalla. Valoa kansalle, on oiva sanonta.
Maalla ei edes nykyisin osattaisi elää ilman sähköä, mikroaaltouunia ja eineksiä
Earth hour on mainio kannanotto ja muistutus maapallon tilasta.
Tämä pallo on toistaiseksi ainoa kelvollinen asuinpaikka meille. Maapallon ja luonnon prosesseja on opeteltava ymmärtämään yhä paremmin, luonnonprosessit pitävät meidät hengissä ja elossa.
Yle Areenan puheohjelmassa asiaa on pohdittu viisaasti:
https://areena.yle.fi/1-50436370
☀️ 🤔
Täyttä pelleilyä.
Ja vieläpä kallista.
Lentoturismi on perseestä. Nyt sen näette. Mutta Oras Tynkkynen haluaa päästä Brasiliaan ilmastofoorumille. Ei kuitenkaan uimalla vaan tietenkin lentämällä.
Joskus yli puolensataa vuotta sitten reippaat pojat retkeilivät Saimaalla saaresta toiseen, uimalla. Eväät olivat vedenpitävässä muovipussissa selässä. Saimaan vettä saattoi silloin varmaankin juoda, nykyajasta en tiedä.
🏊
Kokoonnumme isolla porukalla piknikille vihreiden kavereidemme kanssa ihastelemaan valotonta kaupunkia.
Juu, viimeinen sammuttaa pian valot.
Ymmärsitkö kytkennän?
Sammutetaan puoli yhdeksältä maailman kaikki hengityskoneet tunniksi.
Todellinen ilmastoteko...
Näin saadaan tilaa seuraavalle satsille.
Täyttä pelleilyä.
Totta turiset.