näkyykö jo alkon myynnissä kun Virosta ei taida päästä hakemaan ?
Viina ostot Virosta
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onneksi kerkisin käydä Virossa hakemassa ennenkuin raha meni kiinni.
Sori raja..
rari soja..
Mori Maja..
Pejantaina kävin keskipäivän aikaan yhdessä keskeisellä paikalla sijaitsevassa pk-seudun Alkossa puolen päivän aikaan. Mennessä oli muutama asiakas, mutta kun pääsin kassalle, olin ainoa. Hiljaista oli ainakin silloin eli myyjiä enemmän kuin asiakkaita. Sai rauhassa valikoida tuotteet eikä mikään ollut taatusti loppu. Valikoima erittäin hyvä.
Tämä on tietty yksittäiskokemus, mutta normaalisti ihan vilkkaimpaan aikaan. Sen perusteella voisi arvata, ettei ainakaan vielä hirveästi näy Alkon myynnissä.
Hankala tilanne voi luoda myös yhteishenkeä perheisiin ja ukot uskovat silloin paremmin järki päässä kulkevia kumppaneitaan, että nyt rahat käytetään vain tarpeelliseen ja hupailun aika koittaa sitten, kun koronasta on selvitty. Myös 90-luvun aikana perheiden yhteishenki kasvoi, mikä näkyi yllättäen esim. siinä, etteivät perheväkivaltatapaukset lisääntyneetkään räjähdysmäisesti. Veikkan, että nyt käy samoin, mutta voin toki olla väärässäkin.
Tääältä saa ja halvemmalla kuin Virosta eikä tarvitse lähteä kotoonsa mihinkään , posti tuo postiin tai kotiovelle,saa valita kumman.
Halpaa, esim. 3 koria Long Dring kotiin tuotuna 53 € kun Alkossa yksi kori maksaa 72€!
Laillista ja mitään veroja ei Suomeen tarvitse maksaa koska valmiste- ja liikevaihtoverot on maksettu Saksaan, niin EU toimii, hyödyntäkää tuota Saksasta tilaus mahdollisuutta.
Kuinka kannattaa ostaa Alkosta yhtään mitään?
https://alkostore24.com/fi/?___from_store=de