Se että laskevat ei välttämättä ole totta. Täytyy ottaa huomioon että tartunnasta voi pahimmillaan mennä pari viikkoa ennen kuin ihminen sairastuu.
Elikkä ne tämän päivän hyvät nousu/laskemisluvut ajoittuvat tuohon 1-14 vrk. , eivätkä suinkaan tuohon jonkun tahon ilmoituspäivään.
Eli ei ole helppo tilastoida noitakaan ja varsinkin saamaan oikeita lukuja ihmisten tiedoksi.
Lisäksi tulevaisuuden kysymysmerkkejä ovat immunitteetin mahdollinen kesto ja onko se luotettava.
Paljon on kysymysmerkkejä joille asiantuntijatkaan eivät osaa antaa vastausta.
Eilisen lehden mukaan keuhkolääkärin viesti oli se että vaikea on tauti. Silti osa siitä toipuu hyvin mutta on myös ihmisiä jotka hiipuvat päivä päivältä.
Siksi että tilanne esim pääkaupunkiseudulla on vakava, ei turhaa toivoa kannattaisi ihmisille antaa vaan aivan juuri se tilanne mikä oikeasti on. Kyllä ihmiset jotka asioita seuraavat haluavat oikeaa tietoa eikä väritettyä suunttaan tai toiseen.
JAKSAMISTA KAIKILLE, EMME VOI KUIN TOIVOA JA NIIN ME MYÖS TEHDÄÄN.
Hyvät uutiset koronasta
0
<50
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku88843Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31774- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31603
- 18558
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466