Saksanseisojathan ovat tunnetusti surkeita erottamaan lajeja mitkä ovat riistaa ja mitkä eivät.
Nyt asiaan on saatu korjausta, mikä saattaa tehdä saksanseisojastakin hyödyllisen koiran. 😛
http://ihanamies.fi/2020/04/01/nosebird-nenaimplantti/
Nyt asiaan on saatu korjausta, mikä saattaa tehdä saksanseisojastakin hyödyllisen koiran. 😛
http://ihanamies.fi/2020/04/01/nosebird-nenaimplantti/
Vastaukset 25
Vanhimmat
Heh, heh, heh.
Housuis sulla on apuväline
Mistä kissalle se älypää, tai edes sen omistajalle, mitä kissa tekee luonnossa.
1,8 miljoonaa pikkulintuja. Suomessa. Ja siitä ollaan ylpeitä. Kissanomistajina.
Hoitakaa tunnistusmerkinnät, rokotukset ja niin ettei kissanne ole naapureiden ja luonnon vaivoina.
Tutkijat kertoo. Kissa pahimpia 100 vieraslaji joukossa. Vai mitä? Heli Perälä. Eli NOT.
Tutustu koirarotuun. Älä heitä tyhmyyksiäsi.
Lukutaitosi on pahasti puutteellinen, tai sitten et ymmärrä lukemaasi. Tässä on kyse koirista, eikä kissoja mainita sanallakaan.
Sherlockina olet myös epäonnistunut, kuten n. 30 muuta henkilöllisyyteni arvuuttelijaa.
Kehoittaisin vakavasti miettimään mitä lauot tänne, ettei joku vedä hernettä nenään ja haasta sinua käräjille. 🤗
Not omat laukomisesi ja yllyttämisesi milloin väkivaltaan tai aiheettomiin eroittamiseen tai jos vaikka kyseenalaistat viranomaisten päätöksiä oudolla yliminäideologiallasi, ovat sen tasoisia, että käräjätupa kuuluisi niiden käsittelypaikaksi. Tapasi toimia on hauskan ylimielinen ja yllyttävä. Onneksi suurin osa niistä, joita provoilllasi yrität saada puolellesi ovat huomanneet alentuvan ja aliarvioivan tyylisi ja eivät enää lähde leikkimään kanssasi.
Kirjoitat niin sekavia ettei tuollaiseen soopaan pitäisi vastata. Olet väärässä joka ainoassa syytöksessä ja väitteessä, mikä johtunee siitä että taidat olla se joka jatkuvasti väittää nicittömiä kirjoituksia minun kirjoituksikseni. F mitä kuvittelet jos se helpottaa oloasi, aivan sama minulle.
Neuvoisin kuitenkin hölläämään pipoa edes aprillipäivänä. 😏
Tarkista päivänmäärät. Tai tosiaan sulla taitaa olla aprillipäivä joka päivä, koska juttusi ovat yleensä ilman alaleukaa laadittuja...
Juttu on kirjoitettu aprillipäivänä, samoin kuin linkin juttu.
Asian todenperäisyyttä en voi testata, kun minulla ei ole saksanseisojaa.
Apprillipilan laatija julkaisee pilan olevan pilaa. Jos ei tiedä kirjoittelunsa todenperäisyyttä ei pidä kirjoittaa. NOTin kirjoitukset ovat ymärivuotista aprillia, jhon hän yrittää vetää mukaansa hyväuskoisia. Ei minullakaan ole saksanseisojaa. Ei muuten ole kissojakaan.
enää...
Kaikki nottia vastaan esitetyt kommentit ovat väärässä. Narsismissa on tulevaisuus...
Mikäpä on noin kovin katkeroittanut mielesi saksanseisojia kohtaan?
Kyseessähän on mitä mainioin metsästyskoirarotu.
Olipa kerrankin asiallinen kirjoitus!
Monipuolinen rotu, onko lyhyt, karkea tai pitkäkarvainen. Tai se stickelhaar.
Koira, joka käy metsästykseen, monipuolisesti. Noutaa, ajaa, ja nimikin sanoo. Seisoja.
Ja tekee seurakoirankin asian.
Minäkin ostan kun pääsen omilleen oman koiran. Ja se on saksanseisoja.
Jaa taas joku mallikansalainen ottaa kantaa, että pitäiskö olla huolissaan. Jos vain huolehtisi omista asioistaan.
Mitä sinä tähän sekaannut? Jos joku puffaa tämän hetken vihatuinta koirarotua keskustelupalstalla, niin takuulla siihen kommentoidaan.
Kuten tuo rakista haaveileva sanoi 'monipuolinen' koirarotu, eli tekee mitä sattuu. Jos ei muuta näy, niin käy hakemassa naapurin norjalaisen metsäkissan tämän kotiportailta. Todellinen noutaja.
Äläpäs taas höpöttele joutavia!
Jos sinulla on sairaassa mielessäsi jotakin epämääräisiä vihan tunteita saksanseisojia kohtaan, ei se suinkaan tarkoita sitä, että kyseistä rotua jotenkin yleisesti vihattaisiin.
Ei suinkaan.
Kannattaa norjalaisten pitää huolta portailla majailevista kissoistaan, niin ei tarvitse rähjätä syyttömille...
Nytkö se on jo HEITTEILLÄ omilla portaillaan? Mee nyt jo piirille saamaan jyllinkoskea.
Rakista? Taitaa olla "rakilla" sukutaulu paremmin selvillä. Kuin tuollaisella, ehkä lonkka- tai päävikaisella vouhottajalla.
Hihi!
Taisipa käydä taas kipeästi...
Huolehdi silti kissastasi!
Huolehdi sä ittestäs ja PYSY KOTONA! Mailman tappihin asti...
Päästitkös kissasi taas HEITTEILLE, kun noin äksynä olet?
?
Kissan omistajien pitäisi oppia tunnistamaan Suomen lait ja sopimukset. Lopettaa myös naapurien terrorisointi.
Jos tuollainen räksyttävä rakki erehtyy tontille, niin silloin lasahtaa ja jokiravut saa ruokaa.
Aloituksen linkki ei ole aprillipila. Saksanseisojat tarvitsevat apua lajitunnistukseen.
Mun puolesta rodun saisi kieltää.
Bitbullit, dobermannit, schäeferit kieltolistalle turhempia rotuja ei ole.