Yritetään ympäripyöreitä puhumalla hämätä kansaa, että tehdään oikeasti jotakin uutta. Nuo jutut voisi esittää aina illalla Pikku Kakkosen jälkeen.
Hallituksella päivittäisiä satutuokioita
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Porvari jatkaa loputonta kitisemistään ja hallituksen haukkumista.
Punikit hiljaa siellä leipäjonossa ja muistakaa turvavälit.
Ei voi kun sinä siellä kiilailet.Siellä ne kohta suuret kapitalistitkin odottaa kiltisti vuoroaan .Eipä ole hätää eläke tulee joka kk 1180 käteen.
Ei se ole hallituksen jos oot tyhmä ettet tajuu mitä kerrotaanKyllä varmaan susta tuntuukin ympäripyöreiltä.
Olen miettiny samaa, hoetaan jatkuvana mantrana itsestäänselvyyksiä että pitäkää toisistanne huolta, muistakaa hygienia plaa plaa..
Mutta itse hallitus, siis demarit kärkenä nyt munasivat hommat joten koittasivat nyt perkele tehdä kaikkensa tän sotkun selvittämiseen.
... siis muutakin kun kattella silmät pyöreinä päivän sairaslukuja ja toivoa pienessä päässä että lukemat kääntyis laskuun.
"Hallituksen" tiedonpimitysesiintymiset tv:ssä ovat jo tuoneet gallupkannatusta. Tottakai tämä mainonta on esitettävä parhaisiin katseluaikoihin.
Ja lähetykset aina myöhässä. Tosin aikaa vievää on käydä sopivat kysymykset sallittujen toimittajien kanssa läpi ja keksiä porukalla euroagendaan sopivat vastaukset. Itse tilaisuushan menee sitten ihan oikolukemalla.