AY liikkeet verolle.

Ammattiyhdistysliitot saman verokohtelun alaiseksi kuin kansalaiset ja yritykset.

käykää äänestämässä kansalaisaloite.fi
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miksi muuten ay liikkeet ei maksa jäsenilleen osinkoja, vaikka jäsenten jäsenmaksu rahoilla ovat kikkailleet miljoona tuloksen ja kasvattaneet omaisuuden satoihin miljooniin, mihin ay tarvitsee lisää jäsenmaksuja kun rahaa on niin ettei p...taivu ? Eihän se tyhmä ole joka pyytää 🤣

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ammattiyhdistysliitot saman verokohtelun alaiseksi kuin kansalaiset ja yritykset.

käykää äänestämässä kansalaisaloite.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu