ÄLKÄÄ MENKÖ PURURADALLE

ei kannata mennä lenkkeilemään pururadalle! tänään oli papat ja mummot joukoin siellä lenkkeilemässä, ja istuvat penkeille. innostoivat kenties eilisen uutisesta että tartunnat laskussa, ehei nyt ne on jälleen nousussa , pysykää siellä sisällä!!!
776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Juuri niin, uutiset antaneet ristiriittaista tietoa.
Toisessa et tartunnan lisääntyneet ja kyseessä vakava virus ja toisessa et tartunnat laskeneet.

Parempi pitää välimatkaa kanssahenkilöihin, ottaa tilanne ja oma terveys vakavasti.

Äänestä

Pysy ite sisällä tai mene jonnkin muualle, ettet tartuta tautejasi mummoihin ja pappoihin. Siitähän tässä on kyse.

Äänestä
  • No jos mummot ja papat haluaa tappaa itsensä hengityslamaan niin anti mennä, kunhan ovat tartuttamatta nuoria ihmisiä, joilla on vielä potentiaalia nostaa kansantaloutta aktiivisuudellaan.

    Ehkäpä kys. virus on juuri tehty ylikansoituksen ja yhteiskuntaa rappeuttavien toimettomien ja vanhojen ihmisten eliminoimista varten.

    Paremman tulevaisuuden puolesta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No jos mummot ja papat haluaa tappaa itsensä hengityslamaan niin anti mennä, kunhan ovat tartuttamatta nuoria ihmisiä, joilla on vielä potentiaalia nostaa kansantaloutta aktiivisuudellaan.

    Ehkäpä kys. virus on juuri tehty ylikansoituksen ja yhteiskuntaa rappeuttavien toimettomien ja vanhojen ihmisten eliminoimista varten.

    Paremman tulevaisuuden puolesta.

    Ikävä kyllä kuolleista suurin osa kuin myös vakavasti teholla olevat ovat nuoria.
    Tupakoijat etunenässä

    Äänestä

jos pakko kulkea niin kulkekoon yhdessä tai puolison kanssa, ei muiden. jos ei osata noudattaa niin yksinkertaista sääntöä niin eikö kannattaisi olla sisällä kotona. sais myös tulla sama kuin Poriin eli kyltit joissa lukee mihin menosuuntaan kuljetaan ettei tule ihmisiä vastaan, JA NE ETÄISYYDET

Äänestä

jeejee kaljaa tässä tilanteessa, no ehkä koko vuosi

Äänestä
  • Mistä saa Jeejee-nimistä kaljaa? Voisin nääs lähteä kaljottelemaan pururadan varteen.
    Ryyppyremmiin kaivataan lisää osallistujia mutta ei kuitenkaan yli kymmentä hallituksen rajoitusten takia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ei kannata mennä lenkkeilemään pururadalle! tänään oli papat ja mummot joukoin siellä lenkkeilemässä, ja istuvat penkeille. innostoivat kenties eilisen uutisesta että tartunnat laskussa, ehei nyt ne on jälleen nousussa , pysykää siellä sisällä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu