Telia alkaa toimittaa

ihmisten liikkumistietoja valtiolle.....ööö....Vapaa maa? Suomi? Ei ole. Natsisaksakin oli jo vapaampi kuin Suomi nykyään.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jätä puhelin kotiin ja ongelma on ratkaistu.

Äänestä
  • Pidä mukanasi vain prepaid kapula

    Äänestä

  • Pidä mukanasi vain prepaid kapula

    Äänestä

  • Näin toimitaan.

    Äänestä

Näin on ja suomi on pyrokraattisin maa mitä tiedän nyt tämä 200 avustus pienyrittäjillekin paperityö vie niin paljon aikaa että ei kannta edes hakea kyllä tämä homma on mennyt älyttömäksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ihmisten liikkumistietoja valtiolle.....ööö....Vapaa maa? Suomi? Ei ole. Natsisaksakin oli jo vapaampi kuin Suomi nykyään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu