asentohuimaus

onko kellä kokemuksia asentohuimauksesta pliis kirjoittakaa jos
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä varmaan monella. Käy vaikka lattialle mahalleen ilman tyynyä 1min ja molemmat kyljet se jälkeen minuutin tai 2. Sitten lopuksi selinmakuulle, niin eiköhän helpota.

Äänestä

Olihan tuota kiusana useinkin, maailma pyöri sellaisella vauhdilla että pahimmillaan oksetti. Tuon aiheuttaa yleensä korvien kaarikäytävien kalkkimurujen joutuminen väärään paikkaan jolloin ne ärsyttää asentoelintä. Löysin netistä ohjeet miten sen "hiekan" saa johdettua korvan sisällä pois kiusaamasta. Siinä päätä käännellään määrätyissä asennoissa tarkassa järjestyksessä. Tuossa edellisessä viestissä on ilmeisesti löydetty ainakin kirjoittajalle sopivat asennot tuohon toimenpiteeseen. Netin ohjeet kannataa etsiä, en muista linkkiä mutta löytyy googlaamalla.

Äänestä

Juu, takaapäin kun painaa ja lasti lähtee niin tulee hetkellinen huimaus.

Äänestä

Jotkut lääkkeethän ainakin tekee sitä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

onko kellä kokemuksia asentohuimauksesta pliis kirjoittakaa jos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu