Ruokakauppoihin korona vinkkejä

Kaikissa kaupoissa kassoille pakkaajat, jotka pakkaavat ripeästi ruoat kasseihin. Näin ei tule tilannetta, että 2 asiakasta seisoo vierekkäin kasseja täyttämässä.

Pullonpalautuspaikoilla vain 1 piste auki, näin ei ihmiset seiso vierekkäin palauttamassa pulloja.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vitutti taas alkossa kun joku urpo tuli seisomaan ihan viereen. teki mieli lyödä sitä

Äänestä

Pakkaajilla korona valmiiksi asiakkaiden koskettamista tuotteista, en itse hyväksyisi!

Äänestä
  • Suojakäsineet vaihdettaisiin asiakkaiden välillä tietenkin ääliö.

    Äänestä

Pullot voi palauttaa Canit sovelluksella suoraan kotoa, niin ei tarvitse pullojonossa jonottaa.

Äänestä

Meidän kaupoissa on kassoilla pakatessa väliseinät, ei voi ahtautua toiselle puolelle. Ennen niitä toinen voi hyvinkin asettua siihen toisen linja päälle, ja pakkasi kaikessa rauhassa tavaroitaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaikissa kaupoissa kassoille pakkaajat, jotka pakkaavat ripeästi ruoat kasseihin. Näin ei tule tilannetta, että 2 asiakasta seisoo vierekkäin kasseja täyttämässä.

Pullonpalautuspaikoilla vain 1 piste auki, näin ei ihmiset seiso vierekkäin palauttamassa pulloja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu