Auttaako Koronaan?
Missä hopeavesi huutelijat
Anonyymi
30101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Kyllä hopeavesi tehoaa koronaan, koska hopeavesi tappaa loisen siinä missä isännänkin.
Hopea tehoaa siis ihmissusien ja vampyyrien lisäksi myös koronademoniin.
Saattaa vaikka auttaakkin. Yhdysvalloissa paikalliset persut juovat jo hypokloriittia jota on pesuaineissa. Trump kun sattui mainitsemaan niiden auttavan koronaan.
Amerikan presidentti Trump ja hopeavesitohtori de Wit suosivat hopeavettä
Nyt sitä sitten myydään uudella nimellä:
https://www.hs.fi/mainos/art-2000006490640.html
Kun ei voi patentoida niin keksitään hieman erillainen tuote ja myydään.
Vain hullu juo käsidesiä. Tuli polttaa koronan myös, mutta ei kannata silti polttaa itseään roviolla.
Kuoleeko virus, jos suihkutan kaikkialle viinaa tai klooria?
Ei jos virus on kehossa, mutta alkoholipitoinen käsidesi on tärkeä ehkäisykeino.
Kloori tai alkoholi voivat olla WHO:n mukaan kyllä hyödyllisiä pintojen desinfioinnissa, mutta ne eivät tapa viruksia, jotka ovat jo kehon sisässä.
Sen sijaan käsidesi auttaa ehkäisyssä. THL:n mukaan paras tapa suojautua koronavirukselta ja miltä tahansa hengitystieinfektiolta on noudattaa hyvää käsihygieniaa ja yskimishygieniaa. Kädet tulee pestä riittävän usein vedellä ja saippualla sekä tarvittaessa käyttää alkoholipitoista käsihuuhdetta.
No ei tietenkään auta hopeavesi mihinkään. Haittatuote kysymyksessä.
Hopeavesitohtori de Wit huomasi tehneensä itsestään pellen, Trumpin ohjaaman marionetin.
Tinavesi on nyt uusi juttu! Sitä kun juo niin kaikki koronat paranoo!
Missä on hopeavesitohtori de Wit? Ainut joka puolustaa hopeavettä koronan hoidossa maailman menoa palstalla. Trumppi puolustaa myös mutta vain American24 chatissa.
vegaaninen ruokavalio meidät pelastaa...
Miten ihmeessä se Koraaniin auttaisi!?
Ei auta muslimien koraani, ei auta hopeavesitohtori de witin hopeavesi. Pienet välimatkat toisiin ihmisiin sen sijaan näyttää tepsivän.
Ilman muuta hopeavesi auttaa, ja lisäksi se komentaa useita kun saa kivan pysyvän rusketukksen
Onko Mano sekoilemassa nyt maailman menoa palstalla
Kuka on Mano?
Ennenkuin kukaan hullu ottaa asiaa tosissaaa: Koronavirus tunkeutuu soluihin ja hyvin laajalle kroppaan. Vakavia vaurioita voi syntyä mm. verisuoniin. Mikään "desinfiointiaine" ei tunkeudu ihmisen soluihin tappamatta ihmistä.
Myös lyijyvettä kannattaa nauttia. Sillä hoidettiin ennen elukat ja ihmiset.
Itsellä on hopeanharmaat hiukset, ne auttaa. Ei ole koronna
Valhemeedia suosittaa toisinaan valheellisesti maskeja. Mutta tehokkaimmin tartunnat saadaan kuriin Trumpin jap Marco de Witin hopeavesi hoidoilla. T:hiihtäjä 47 härmästä
Valhemedialla tarkoitat ilmeisesti Maailman terveysjärjestöä WHO:ta, joka muutti kantaansa tällä viikolla ja nyt suosittelee maskien käyttämistä julkisissa tiloissa liikuttaessa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/who-suosittelee-nyt-kasvomaskien-kayttoa-julkisissa-tiloissa/7839834
Sama tieto löytyy myös WHO:n sivuilta osoitteesta who.int josta asian voi halutessaan tarkistaa.
Vihdoinkin totuutta. Tuen MdW täydestä sydämestäni. De Wit ainoana uskaltaa puolustaa hopeavettä.
Väkivallasta vankilatuomion saanut De Wit 15-16.6 Tampereella taas käräjillä.
Hopeaveden juontiako? Vaiko teetä? en tajunnut
Onko Hopeaveden edut jo huomattu muuallakin kuin Amerikassa?
Hopeavesi on jälleen poistanut 4 korona tartuntaa. Hopeaveden tehot on ainutlaatuiset.
Lääketieteen ihme. Tarvitaanko edes rokotetta?
Yhdysvalloissa neljä kuollut juotuaan käsihuuhdetta
Toukokuun ja kesäkuun aikana Yhdysvalloissa on vahvistettu 15 tapausta, jossa metanolia sisältävän käsien desinfiointihuuhteen juominen on aiheuttanut metanolimyrkytyksen, terveysviranomaiset kertoivat Yhdysvalloissa tällä viikolla.
Uhreista neljän kerrotaan kuolleen ja kolmella muulla on todettu näköongelmia myrkytyksen seurauksena, Yhdysvaltain tautikeskus CDC kertoo. Tapaukset on raportoitu Arizonan ja Uuden Meksikon osavaltioissa.
Saadaanko myös Suomeen?
Joko Suomi alkaa uskomaan hopeaveden tehoon?
Maskit vai hopeavesi?
Mano, mano. Tuomittu.
Magneettisuus oli Sami Naukkarisen todellinen kuolinsyy.
Koronarokotteissa on todistetusti salakuuntelun mahdollistavaa magneettista älypölyä. Tarkista magneetilla rokotettu, oletko muuttunut magneettiseksi? Ensin kannattaa kokeilla pistoskohta sen jälkeen katsoa, leviääkö tila koko kehoon. Se on erittäin vaarallinen tila. Aiheesta: https://tokentube.net/v/3072263049/mRNA-rokotteisiin-LIS
miksi valemediat eivät kertoneet näistä? miksi peitellään ?