Missä hopeavesi huutelijat

Auttaako Koronaan?
30101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Kyllä hopeavesi tehoaa koronaan, koska hopeavesi tappaa loisen siinä missä isännänkin.

Hopea tehoaa siis ihmissusien ja vampyyrien lisäksi myös koronademoniin.

Äänestä

Saattaa vaikka auttaakkin. Yhdysvalloissa paikalliset persut juovat jo hypokloriittia jota on pesuaineissa. Trump kun sattui mainitsemaan niiden auttavan koronaan.

Äänestä
  • Amerikan presidentti Trump ja hopeavesitohtori de Wit suosivat hopeavettä

    Äänestä

  • Vain hullu juo käsidesiä. Tuli polttaa koronan myös, mutta ei kannata silti polttaa itseään roviolla.

    Kuoleeko virus, jos suihkutan kaikkialle viinaa tai klooria?
    Ei jos virus on kehossa, mutta alkoholipitoinen käsidesi on tärkeä ehkäisykeino.

    Kloori tai alkoholi voivat olla WHO:n mukaan kyllä hyödyllisiä pintojen desinfioinnissa, mutta ne eivät tapa viruksia, jotka ovat jo kehon sisässä.

    Sen sijaan käsidesi auttaa ehkäisyssä. THL:n mukaan paras tapa suojautua koronavirukselta ja miltä tahansa hengitystieinfektiolta on noudattaa hyvää käsihygieniaa ja yskimishygieniaa. Kädet tulee pestä riittävän usein vedellä ja saippualla sekä tarvittaessa käyttää alkoholipitoista käsihuuhdetta.

    Äänestä

No ei tietenkään auta hopeavesi mihinkään. Haittatuote kysymyksessä.

Äänestä

Hopeavesitohtori de Wit huomasi tehneensä itsestään pellen, Trumpin ohjaaman marionetin.

Äänestä

Tinavesi on nyt uusi juttu! Sitä kun juo niin kaikki koronat paranoo!

Äänestä

Missä on hopeavesitohtori de Wit? Ainut joka puolustaa hopeavettä koronan hoidossa maailman menoa palstalla. Trumppi puolustaa myös mutta vain American24 chatissa.

Äänestä

vegaaninen ruokavalio meidät pelastaa...

Äänestä

Miten ihmeessä se Koraaniin auttaisi!?

Äänestä
  • Ei auta muslimien koraani, ei auta hopeavesitohtori de witin hopeavesi. Pienet välimatkat toisiin ihmisiin sen sijaan näyttää tepsivän.

    Äänestä

Ilman muuta hopeavesi auttaa, ja lisäksi se komentaa useita kun saa kivan pysyvän rusketukksen

Äänestä

Onko Mano sekoilemassa nyt maailman menoa palstalla

Äänestä
  • Kuka on Mano?

    Äänestä

Ennenkuin kukaan hullu ottaa asiaa tosissaaa: Koronavirus tunkeutuu soluihin ja hyvin laajalle kroppaan. Vakavia vaurioita voi syntyä mm. verisuoniin. Mikään "desinfiointiaine" ei tunkeudu ihmisen soluihin tappamatta ihmistä.

Äänestä

Myös lyijyvettä kannattaa nauttia. Sillä hoidettiin ennen elukat ja ihmiset.

Äänestä

Itsellä on hopeanharmaat hiukset, ne auttaa. Ei ole koronna

Äänestä

Valhemeedia suosittaa toisinaan valheellisesti maskeja. Mutta tehokkaimmin tartunnat saadaan kuriin Trumpin jap Marco de Witin hopeavesi hoidoilla. T:hiihtäjä 47 härmästä

Äänestä

  • Vihdoinkin totuutta. Tuen MdW täydestä sydämestäni. De Wit ainoana uskaltaa puolustaa hopeavettä.

    Äänestä

Väkivallasta vankilatuomion saanut De Wit 15-16.6 Tampereella taas käräjillä.

Äänestä
  • Hopeaveden juontiako? Vaiko teetä? en tajunnut

    Äänestä

Onko Hopeaveden edut jo huomattu muuallakin kuin Amerikassa?

Äänestä

Hopeavesi on jälleen poistanut 4 korona tartuntaa. Hopeaveden tehot on ainutlaatuiset.

Lääketieteen ihme. Tarvitaanko edes rokotetta?

Yhdysvalloissa neljä kuollut juotuaan käsihuuhdetta
Toukokuun ja kesäkuun aikana Yhdysvalloissa on vahvistettu 15 tapausta, jossa metanolia sisältävän käsien desinfiointihuuhteen juominen on aiheuttanut metanolimyrkytyksen, terveysviranomaiset kertoivat Yhdysvalloissa tällä viikolla.

Uhreista neljän kerrotaan kuolleen ja kolmella muulla on todettu näköongelmia myrkytyksen seurauksena, Yhdysvaltain tautikeskus CDC kertoo. Tapaukset on raportoitu Arizonan ja Uuden Meksikon osavaltioissa.

Äänestä
  • Saadaanko myös Suomeen?

    Äänestä

Joko Suomi alkaa uskomaan hopeaveden tehoon?

Äänestä

Maskit vai hopeavesi?

Äänestä

Mano, mano. Tuomittu.

Äänestä

Magneettisuus oli Sami Naukkarisen todellinen kuolinsyy.
Koronarokotteissa on todistetusti salakuuntelun mahdollistavaa magneettista älypölyä. Tarkista magneetilla rokotettu, oletko muuttunut magneettiseksi? Ensin kannattaa kokeilla pistoskohta sen jälkeen katsoa, leviääkö tila koko kehoon. Se on erittäin vaarallinen tila. Aiheesta: https://tokentube.net/v/3072263049/mRNA-rokotteisiin-LIS

miksi valemediat eivät kertoneet näistä? miksi peitellään ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Auttaako Koronaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu