Jos minut laitetaan pakolla töihin...

...suosittelen ettette syö minun poimimiani marjoja tms. tai osta muutakaan tuotetta jota minut on laitettu pakolla tuottamaan.

Nolla-palkalla teen vain nolla-laatuista työtä. Silti voi sanoa että se laatu on hintansa väärtti.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mikä nolla-palkka 2e/tunti hallitus on ajatellu et 1,20e/tunti kelpaa ei pidä olla nirso.

Äänestä

Aloittajan kaltaisiin pummeihin soisi koronan iskevän ekana.

Äänestä

Oletko kuninkaallinen jota muun kansan tulee palvella?

Äänestä
  • Suotavaa olisi laittaa ne matut töihin ensin. Viisi vuotta täällä ovat jo loisineet ja työvoimaksi niitä kovasti mainostettiin kun tulivat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suotavaa olisi laittaa ne matut töihin ensin. Viisi vuotta täällä ovat jo loisineet ja työvoimaksi niitä kovasti mainostettiin kun tulivat.

    Mitä helvetin_viisi vuotta kun niitä tuli somaliasta jo 1991 että kyllä siitä on hieman enemmän ku 5 vuotta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä helvetin_viisi vuotta kun niitä tuli somaliasta jo 1991 että kyllä siitä on hieman enemmän ku 5 vuotta.

    Niitä somppuja ei mainostettu työvoimana eikä ne sitä ollutkaan.

    Mutta viisi vuotta sitten tuli Välimeren yli laumoittain lääkäreitä, insinöörejä, arkkitehtejä, rakennusmestareita, varmaan muutama duunarikin oli mukana.

    Äänestä

Itse kusen ja paskannan niihin niin on mausteet valmiina. 😁

Äänestä

Siitäkö sanonta vitun marjat tulee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

...suosittelen ettette syö minun poimimiani marjoja tms. tai osta muutakaan tuotetta jota minut on laitettu pakolla tuottamaan.

Nolla-palkalla teen vain nolla-laatuista työtä. Silti voi sanoa että se laatu on hintansa väärtti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu