Varautuminen suojavarusteiden osalta on täysin epäonnistunut ja meille on valehdeltu päin naamaa niiden muka riittävän. Tämä töppäys siis lentokenttäkriisin lisäksi. Nyt siis hoivakodit ja muut ovat vailla mitään suojauksia. Hätätilanteen vuoksi nyt aletaan tuottamaan kankaisia suojia, jotka nekään eivät ole niitä oikeita suojaimia. TyttöHallitus on taas myöhässä.
Gallup: onko sinulla hengityssuoja ja sapattisinetti?
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kuules 112345677 kyllä se homma on hanskassa, kuten maailmalla yleensä.
Jos sinä siellä olisit hoitamassa, niin etsisit vasta puhelinluetteloa, että mistäs niitä pitäisi hommata.
Niksinurkka:
Hengityssuojat saat vaivattomasti tehtyä vaikkapa vaimosi rintaliivistä, kunhan kuppikoko on riittävä. Leikkaat vain kupit erilleen toisistaan ja sinulla on valmiina 2kpl hengityssuojia, jolla voit torjua kaikki vihollisen palavat nuolet ja myös koronan.
ps. voit halutessasi pestä suojat ennen käyttöä.
Parhaan Jeesus-suojan koronaa vastaan saat rakas uskova kun:
Otat ison rullan Jeesus-teippiä ja alat kietomaan sitä kaulastasi ylöspäin aina päälaelle asti tiiviinä kerroksena. Varmista vielä täydellinen koronasuoja kiertämällä teippiä tiiviisti takaisin päälaelta kaulaasi asti. Saksilla voi katkaista ja päätellä työsi.
Jeesus olkoon kanssasi!
Pukeudu syvämerensukeltajan pukuun ja hypää jorpakkoon. Ei pääse ilkeät virukset yllättämään.