Virustestejä pitäisi tehdä, mutta maskeja ei ole. Tässä näkyy hoitoalan ihmisen arvostus. Hävittäjiä pojille, naisille sama vanha tehtävä. Kuka haluaa enää alalle, pian paskavarpaat joutuvat hoitamaan ruusunsa itse.
Sisar hento
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miksi Marin ei tilannut maskeja jo 2016?
Maskit on tarvittu viihdeohjelmien pelleporukalle, joka huolehtii kansalaisten tärkeimmästä perustarpeesta, eli viihtymisestä.
Nykyelämä sisältää niin paljon turhuutta, että jos korona vie siitä edes osan, niin hyvä.
Älkää marisko jatkuvasti maskeista.
Luin Voguesta, että Suomi on täynnä maskeja. Suomen maailman nuorin naispääministeri kertoi hänen ja hänen hallituksensa olleen hyvin valmistautunut epidemiaan.
Kuten Sanna Marin sanoi, poliittisella virkamiesvastuulla toimivaa hänen hallitustaan ei kesken toimintakauden pidä häiritä arvosteluilla, ei edes presidentin.
Hallituksen toimia saa arvostella vasta jälkikäteen (myöhemmät sukupolvet).
Se heikompi astia vaan joutuu olemaan aina vahvempi, että kulissit ei sorru.
Tulisipa tästä stoppi hulluudelle, jonka vallassa tämä nykymaailma nykyttelee, puhumattakaan luonnosta joka köyhtyy.
vogue on mun raamattu
New Yorkissa hoitajapula ratkaistiin tarjoamalla hoitajille 20.000 dollarin kuukausipalkkaa.
Mitä Suomen peruspalveluministeri,sd, tarjoaa kepin lisäksi hoitajille?
Johtuuko tämä siitä, että Suomessa on SDP ja Vasemmistoliitto ja Ameriikassa vain porvareita ja kapitalisteja?
Maskeja on julkisella puolella.
Ongelmaksi noussut nämä pienet ja tietysti suuretkin terveysjätit jotka harjoittaa kodinomaisuuteen perustuvaa vanhustenhoitoa.
Heillä ei ole omaa varmuusvarastoa ollenkaan. Nyt kun pitäisi julkisen painostuksen vuoksi kodinomaisissa laitoksissa pitää maskia arjessa päässä niin ei yhteiskunnan varastot riitä