Vogue pelastaa Suomen

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Porvaritrolli taas vauhdissa aloituksessa.

Äänestä

Talous nousee kyllä, hautoihin joutuneet eivät. Mutta hautoihin joutuneet kyllä äänestävät seuraavissa vaaleissa, ja ehkä vielä seuraavissakin.

Aloittajasta leijuu paitsi haudankaivajan ällöttävä lemu, vielä pahempi kokoomukselaisen sijoittajan ympärillä leijuva tunkion lemu.

Äänestä

Sanna Marin ilmoitti, että kriisin aikana hallitusohjelmaa ei lähdetä perkkaamaan uusiksi, vaan menojen annetaan olla ennallaan.

Sanna Marinin hallitus miettii, miten tulopuolta saataisiin lisättyä.
Kolme perusaatetta on kuitenkin lähtökohtana:
-kiristetään hyväosaisten verotusta
-otetaan reilusti lisää ulkomaista velkaa
-myydään valtion tuottavaa omaisuutta

Kriisikausi kestää tämän hallituskauden.

Äänestä

Meillä on rahaa,mutta ei maksajia kato mikä mekko mulla on kuolleet on siinä hyttysen paska miten näitä menee kaupaksi!

Äänestä

Kriittisinä hetkinä lähdettiin maailmaa kiertämään naistenpäivänä, kun olisi pitänyt olla varmistamassa rajoja ja että tieto kulkee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

talous nousussa!

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006467045.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu