Koululaisilta viedään tarjottimet

Hujujen mukaan leipä on pettuleipää ja ainoastaan lautasella perunaa. Haukea voi väliin saada jos ahti suo antejaan.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Huhujen mukaan leipä on pettuleipää ja ainoastaan lautasella perunaa. Haukea voi väliin saada jos ahti suo antejaan. Ompa Vimpelissä huonot ajat. Alajärvellä on leipää

Äänestä
  • Alajärvi saa 10 000 000 vos-tasaus tae, henkeä kohden merkittävästi enempi kuin pienet kunnat ympärillä!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Alajärvi saa 10 000 000 vos-tasaus tae, henkeä kohden merkittävästi enempi kuin pienet kunnat ympärillä!

    voi jeesus sentään värkäkkää nyt rauhassa omaa konkkaanne.

    Äänestä

Lapselta lähti kaksi maitohammasta liian kovan ruisleivän takia ja sai vatsanpuruja itäneistä perunoista, nyt ei pysty lapsiparka syömään kuin kaurapuuroa ja banaaneita jotka täyttävät ja tiivistävät toki hyvin. Maitotilanne on aika heikko ja joutuu lapsi vesilinjalle kun pitää sentään itselle jättää kahvimaidot. Voisi tulla kunta vastaan paremmin ja jättää ruokakassin oven eteen ettei lapsen tarttis lähteä kauppaan pärskijöiden seuraan.

Äänestä
  • Sosiaalivirkailijat tuommoselle pitää soittaa...

    Äänestä

Missähän alijärviset ovat luuranneet kun sivistystä jaettiin?

Äänestä

Nyt kyllä laitetaan piha grilliin kunnon pihviä eikä mithään kuttaperkaa kun alkoi ☀️ paistamahan!😁😁😁😁

Äänestä

Aloittaja mollaa Vimpeliä Alajärven palstallakin . Mahtaa harmittaa kun suuri ja mahtava Alajärvi on kriisissä.

Äänestä
  • Kuule ketään ei kiinnosta Vipeltäjien elämä. Pysykää vain tällä palstalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuule ketään ei kiinnosta Vipeltäjien elämä. Pysykää vain tällä palstalla.

    Elä viitti selitellä. Taidat olla se joka mollaa Vimpeliä Alajärven palstalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Elä viitti selitellä. Taidat olla se joka mollaa Vimpeliä Alajärven palstalla.

    Elä viitti selitellä. Taidat olla se joka mollaa Alajärveä palstalla. Vimpelin tilanne on surkea

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Elä viitti selitellä. Taidat olla se joka mollaa Alajärveä palstalla. Vimpelin tilanne on surkea

    Vipeli on kriisissä. Pian liitos tapahtuu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vipeli on kriisissä. Pian liitos tapahtuu.

    Kyllä Vimpelin itsenäisyys on mennyt kuntaliitos tulee se varma asia, emmekä kyllä päätöksestä pahastu tätä mieltä on suurin osa Vimpeliläisistä, joka muuta väittää valehtelee.

    Äänestä

Tottakai Sanna Marinin hallituksen toimet onvat vasttaavia, kuin Pojjois- Koreassakin
ja yleensäkin kaikissa sosialisissa maissa, puute ja kurjuus koettelee nälkäistä kansaa.
Olihan Halosen aikana erittäin pitkät ruoka-apujonot ja nyt taas uudestaan entistäkin pitemmät odotettavissa, nälkä kun ajaa ruuanhakuun perseaukiiset kerjäläiset.

Äänestä
  • Olipas älykäs kirjoitus täyttä totta, onneksi meillä on rikas alajärvi johon voidaan tukeuta leipäreissuilla j Vimpelissä on ihan kuin sanotaan voitakin kahen puolen leivälle ei ole mithän hättää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hujujen mukaan leipä on pettuleipää ja ainoastaan lautasella perunaa. Haukea voi väliin saada jos ahti suo antejaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu