Normi valtion virasto. Varastot täynnä ongelmajätettä. Yli hinnalla ostetaan oikein Kiinalaista luxusta, tosin soveltuu ainoastaan teollisuuteen ettei mene puu, metallipölyä keuhkon ja lakanpoimijoille ettei hyttyset mene suuhun. Julkkikset Jylhän johdolla ovat hyvää tekemässä, missä viipyy Teemu, sieppi, torppa, lennu. Aiemminkin ohjetta, testaus ryhmä Kiinaan tarkastamaan kaupan oleva kampe. Ohje niksipirkasta, vedä sukkahousut päähäsi ja pakene vuorille, puhalla pukin perseeseen että sarvet oikenee, että oikein näein.
HVK, mätäpaise puhkesi.
Anonyymi
1152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Onneksi maksettiin 7e/kpl!
7e/kpl,jotain melkein kertakäyttönaamareita? Ja satoja tuhansia kappaleita sekundaa.Jos tuo on totta,niin hankintapäällikkö hirteen ja välittömästi,tuohan on silkkaa verovarojen väärinkäyttöä jos totta,mutta tuon kappalehinnan, 7e/kpl huonosta maskista on oltava feikki.
Se on aina helppo mässäillä toisten rahoilla mutta jos olis kyseessä omat rahat ,ääni muuttuis nopeemmin kuin aikaa pystyy edes mittaamaan.
Tai jos Suomi möiskin ne 3x hintaan jenkeille ja ostas itse uudet paremmat ja halvemmalla.
Valtion hankintoja pitäisikin olla tekemässä vain cheap skeaterit,he pitäisi parhaiten veronmaksajien puolta näissä hankinnoissa ,ei virkamiehet,ketkä ei koskaan kehtaa menettää kasvojaan liiallisella tinkaamisella,vaikka se on ainut keino pitää puoliaan kapitalisti maailmassa,muuten olet aina uunotettu,myös valtiotasolla,ei pelkästään vaan yksilöt.
Mikäli oikein muistan, niin testattinhan vaimoehdokkaita kaapparimallin pikku Fiatissakin. Miljoona kaupat kyseessä, ilman mitään testejä, haloo. Onkohan edes ilmoitaneet, että laatu ei ollut sop, muk joten uusihinta olkoon tämä.
HVK, n henkilöstökin ongelmajätettä. Jylhä, velallisen epärehellisyys, ukkeli huume, doping tuomiot, vankilaan. Botoxin ruiskuttaja onkin ainut Kiinan kaupan asiantuntija. Tuskin lohduttaa, mutta valtion virastot on tälläistä jätettä kaikki täynnä.
Hkv, n johtaja ja koko johtoporras erotkoon. Suojatyöpaikka oli sittenkin liian vaativa, suojat olivat kohtalonne.
Ostavat suojaimia pikavippifirmasta, ei vit.... mitä touhua.
Pyytää nyt herrantähden apua suuryrityksiltä, Presidentin on taas kerran puututtava asiaan.
Kokoomuslainen perisentti taas kerran järjesteli asioita yhteistyössä kokoomuslaisen sutkifirman kanssa. Ja taas kerran kokoomuslaiset rosvot yhdessä varastivat kansalta.
Kommunistit jakavat verorahaa keskenään ja antavat ammattirikollisille oman siivun bisneksistä. Tämähän on ollut "maan tapa" ennenkin. Nyt vain rikollishallitus kätyreineen on päässyt oikein kuppauksen emäsuonen äärelle.
Kyllä johtajia, päälliköitä ja muuta porukkaa riittää, ei ole hommat ihmismäärän puutteesta kiinni.
https://www.huoltovarmuuskeskus.fi/yhteystiedot/
Säälittävää ja syvältä. 11 lentoa vielä tulossa. Viimeisessä rahdissa on enään 5metriä tärkeää kuminauhaa, miljoona per, metri ei huono.
he olivat sdp:n ja kepun talutusnuorassa