Tiina Jylhän kanssa. Ja tuli sitten miljoona epäkuranttia hengityssuojaa.
Pääministeri teki miljoonakauppoja jonkun
Anonyymi
148532
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 148
Vanhimmat
Pääministeri osti viidelle kaksoissiskolleen 34 mersua, tonnin kauraryynejä ja 81 potkukelkkaa.
Lähteet vai valehtelitko?
Jylhä ei viitsinyt alkaa Marinin avustajaksi joten Tiinalle päätettiin jakaa rahaa jollain muulla tavalla. Tässä sitten avautui tilsisuus tehdä Himaset.
Persuvaletta suollat.
TE tunkioharakat olette jatkuvasti harakoineet totuutta syytteisiin , ja moraalittomuutta valtaan KAIKELLA VALHEEN VOIMALLA!
No eihän tosta onnettomasta ole mihinkään. Kaikki, koko hoito on menny päin persettä.
demareilla on yhteys alamaailmaan
Linkki väitteeseesi, muutoin valetta.
Joo, ainakin Hämeenlinnassa.
Onko alamaailma yhtäkuin deep state?
Kaikki ovat paikalla kun rahaa on jaossa.
Siis onko valtio hämäräbisnesfirmojen lypsylehmä?
Joko Itäuudenmaan poliisi on hoksannut kusetus ta?
Joko YLEINEN SYYTTÄJÄ on herännyt koomasta?
Eikö Huoltovarmuuskeskus kuulu Työ- ja elinkeinoministeriön hallinnonalaan? Lintilä?
Miten joku botox teknologia liittyy tähän pandemiaaan
"Työministeri Tuula Haatainen kuitenkin toteaa, että Huoltovarmuuskeskus on työ- ja elinkeinoministeriön hallinnon alainen laitos."
Kyllähän valtion pitäisi tehdä hankinnat suoraan Kiinasta tai mistä tekevätkin, eikä ainakaan tuollaisten huijarifirmojen ja rikollisten kautta. Nyrkkiä tarvittaisiin tyttöjen sijaan.
Helvetin enkelitkin mukana perimässä maksuja, vai miten tuo kokonaisuudessaan meni?
Helvetin Enkelit voisi kurittaa sekä jylhän että sen toisen mikä lie huijari sarmaste...Ei tuollaista tehdä valtiollisella tasolla, luulisi jylhän ja sarmasteen tietävän, varsinkin kriisin aikana joka koskee kaikkia.Toivon näille kahdelle, sanonko mitä....no en sano, muuten ei julkaista.
Entä Huoltovarmuuskeskuksen rooli? Oliko ihan paikallaan tuokaan. Pitäisikö vastaisuudessa tarkemmin harkita bisnesosapuolia?
Ja mitähän nuokin helekutin neidit ovat ketään kurittaamaan, pelkkiä koviksia leikkiviä nistejä ja rikollisia.
Näinpä, joskus puolustusvoimain erikoisyksiköt voisivat näyttää, mihin kaikkeen he poikkeusaikana pystyvät.
Toivottavasti eivät olleet käytettyjä, hengityssuojat.
Hauska juttu. Kunnon pääsiäismunaus. Kiva katsoa tv stä kun selittävät vielä pitkään asiaan. Oppositio hykertelee.
Aloitus on täyttä porvaripotaskaa jota ei kannata noteerata mitenkään.
Väitätkö Suomen Kuvalehden valehtelevan? Aika röyhkeää suvakkifemakolta.
Lueppas uudelleen, mitä aloituksessasi väitetään.
Valehtelet Suomen Kuvalehdestä, jota koetat käyttää natsipropagandasi välineenä.
Heheh, sehän ilmoitti ettei tarvitse ohjeita keneltäkään, sen ohjeilla sitten nuokin toimineet. Jakelee taas miljoonia minne sattuu ja varmaan erityisesti naisyrittelijöille.
Tällaista kauppaa ei voi vahingossa tehdä.
Tässä on kyseessä joku vedätys jonka hallitus tekee yhteistyössä huijareiden kanssa.
Helppoahan se, kun tietää että oikeaa tutkintaa saatikka syytteitä ei koskaan nosteta, siitä pitää hyvät demariveljet huolta.
Tuon mittaluokan kaupanteossa hieman tarkkuutta pitäisi valtion taholtakin edellyttää keiden kanssa ryhtyy tuumasta toimeen.
Kokoomuslainen liikemieshuijari kusettamassa kuinkas muuten.
Porvari jälkiviisastelemassa taas.
Viidakon lait kaupanteon raamina ja kaikki muut paitsi osapuolet vastuussa. Hyvinhän tuo menee!
Miksi demarit käyttää kokkarihuijareita?
https://tem.fi/tyoministeri/-/asset_publisher/tomi-lounemasta-huoltovarmuuskeskuksen-toimitusjohtaja
Porvarivaletta alusta loppuun koska lähde porvarilehti Iltasanomat.
Käytettyjä hengityssuojia miljoona! Haaahaaahaaa
Hallitus eikä pääministeri tuota kauppaa tehnyt, vaan huoltovarmuuskeskus ja kummisetänä oli Presidentti Niinistö, käytti kuulema diplomaattisuhteita, mutta oliko yhteydessä Jylhään vai Sarmasteen.
Jäämme odottamaan operaatio nyrkin kommenttia mediassa!
Kumma juttu, Marinan otti kaiken kunnian eilen aamupäivällä asiasta, samalla kun haukkui muut liian pienistä varastoista. Marin on loistava, kunnia kuuluu vain hänelle, mutta epäonnistumiset hän sysää muille aina. Meidän pieni prinsessa, joka elää mielikuvitusmaailmassa.
Mitä helekettiä siellä oikein tapahtuu??????
"(Jylhän) mukaansa Sarmaste vei kuitenkin miljoonien arvoisen kaupan itselleen ilmoittamalla Huoltovarmuuskeskukselle väärän belgialaisen tilinumeron ennakkomaksua varten.
Sarmaste taas sanoo, että hänen tarkoituksenaan oli hankkia valtiolle myytäviä tarvikkeita Jylhän yritykseltä, mutta tämä ei ollutkaan pystynyt toimittamaan niitä. Sarmaste väittää, että Jylhä olisi kumppaninsa Tapani Valkosen kanssa palkannut moottoripyöräjengi Helvetin enkelit perimään häneltä viittä miljoonaa euroa. Sarmasteen mukaan hänen ikkunansa läpi paiskattiin maanantaina iso kivi.
Huoltovarmuuskeskus ei kommentoinut asiaa Suomen Kuvalehdelle."
Presidentin viaksi tämä jotenkin pitää junailla. Mutta miten? Yhteyksiä Helvetin Enkeleihin?
Totta.
pane lapsi asialle ja mene itse peässä
Lupasiko Tiina muutamalle ministerille edulliset silikonit?
Persuluulottelua.
Syytä kyllä olisi.
Selvästikin uudet tissit luvannut :D
Näitä on kuulemma 12 lentokoneellista tulossa eli nekö maksetaan ja otetaan vastaan vaikka eivät kelpaa hoitotyöhön? Tähän ei voi kun nauraa.
Voidaanko ne siis vaihtaa botoxiin
Ne kelpaa käyttöön niissä paikoissa missä ei tehdä kirurgisia toimnepiteitä eli vanhusten kotihoitoon ja palvelutaloihin.
Nehän piti maksaa etukäteen.
Pekosen mukaan juurikin sairaaloihin ja tehohoitoon.
Ei pitäisi kehua retostella ennen aikaisesti.
12 jumbojettiä siivoustyöhön sopivaa suojavarustetta.
Kokoomuslainen huijariliikemies kusettamassa.
Jos maksettu 50€/kpl ja saatiin 1€ arvoisia niin ei kelpaa.
Valitettavasti muuttuu itkuksi kun itsekukin katsoo vuoden päästä tilinauhaa ja näkee mitä jää palkasta käteen kun joku on käynyt kukkarolla.
En ikinä olisi uskonut, että hallituksemme menee tekemään suuria kauppoja jonkun Tiina Jylhän kautta. Jylhä on vuosikausia ollut juorulehtien suosikki nainen, kaikkine huijaavine kauneusleikkaus yrityksineen ja miesten kanssa ketkuilusta!
Luulisi että pääministerimmekin on sen verran ajantasalla, ettei luota Hymy-lehden uutisiin!
Kuminaamakusettaja.
Kokoomuslainen liikemies taas kusettamassa kuinkas muuten. Jylhä tuossa sivujuonne eli ei siltä kukaan mitään ole tilannut.
Ei hallitus teekään kauppoja kenenkään kanssa. HVK tekee materiaalihankinnat määrärahojen puitteissa.
Kuka siellä on alamaailman rahastaja?
Juuri näin.
Hallitus on vastuussa miten sen laitokset toimii, ei ole annettu riittäviä ohjeita. Itsestään selvää ettei mitään jyölhiä ja pikavippifirmoja köäytetä, nyt vielä tuomittu rikollinen uotikin sekaantumassa sotkuun.
Kun firman nimi on hieno ja nimi oikeassa paikassa, kaikki on mahdollista.
MARININ MARAKATTI KOKO HALLITUS TOLLOT ANNAN ILMASEN OSTO VIHJEEN VALTION VARMUUSVARASTOON. LASKUVARJOJA ILMAN VARJOO, LENTÄMÄTTÖMIÄ ALLADININ TAIKAMATTOJA, REIITETTYJÄ, KÄYTETTYJÄ KORTSUJA NÄITÄ SAA HALVALLA MUUTAMA 100 MILJOONAA.
Sekopää porvari huutamassa.
Linkki aloituksen väitteeseen että pääministeri teki kauppoja, muutoin VALETTA.
Tämä on kulttuuriyhteistyötä. Naamakohotus on taidetta ja pikavipit myös, kuten tatuoinnit, burläskit ja pelisota. Valtio tukee taidetta.
Porvari viisastelemassa.
Kyllä tämä puupääministeri ja hallitus on täysin sekasin... Nopeasti vaihtoon nyt niin pelastettais ees jotain
Porvariöyhötystä.
Ehkä Niinistö käy Virossa Jylhän klinikalla kasvohoidossa. Eikös hän tehtaillut diplomaattisuhteilla tämän fiaskon.
Sukupuolen perusteella valitsvat epäpätevät ministerit taaperosta lähtien ja nyt televät sopimuksia sukupuolen perusteella rikollisten ja huijariakkojen kanssa.
Persusovinistin joutavaa horinaa.
Onkohan suunnitelmia saada alennuksia tutulta toimijalta tulevaisuudessa?
Porvariluulottelua.
Ihan alkeellista asiaa suuriin hankintoihin:
Ostaja pyytää myyjältä tarjouksen ja liittää tekniset tuotevaatimukset ja mukaan.
Jos tarjoushinta on ok, tavarasta pyydetään tuoteserti fikaatitiedot ja näytekappaleet, jotka tutkitaan.
Jos näytekappale on ok, tehdään tilaus.
Asiantuntija käy lähtömaassa tarkastamassa lähtevän tuote-erän.
Suomeen saapuva tuote-erä tarkastetaan satamassa tai lentokentällä.
Tavara maksetaan
Tavara jaetaan käyttäjille.
Eihän tähän nyt saakeli käy se, että pyydetään jotain tuttua hommaamaan kamat! Tai että tilataan jättierät kuten jotain rättejä kiinalaisesta blingblong-nettikaupasta! Tässä täytyy jo vastuulliset läytyä valtion taholta ja monon pitää heilahtaa! Ihan tavallisesta hankintatyöstä on kysymys! Miten amatöörimäisten poliitikkojen annetaan sotkea sekin...
Uutisoitu että tällä hetkellä villit markkinat. Jos meinaa ostaa, täytyy ostaa sokkona. Muuten toiset vie tavarat ja itselle jää vain konsultin palkkameno.
Olisi edes kunnialliset toimijat kotimaassa jos välttämättä jotain välikäsiä tarvitaan välistä vetämässä eikä tuollaisia rikoksista tuomittuja mömmöjen kaupustelijoita.
Linkki aloituksen väitteeseen että pääministeri teki suojainkauppoja, muutoin karkeaa valetta.
Asia vaatii perusteellisen selvityksen. Toivottavasti se tehdään . Kyseessä on suomalaisten veromaksajien rahat ei pääministerin omat rahat.
Taisi mennä Niinistöltä haaveet eliniköiseen botox piikkiin tämän keissin takia Jylhän klinikalla.
Jospa hehqu jenni mainitsi haikurunossaan, mistä hengityssuojaimet pitää ostaa?
Tuleekohan tänään joku A- studio missä tätä käsitellään. Kumma vaan että valtio voi asioida tällä tavalla firman piikkiin.
Kohta kaikki naisministerit ovat Palanderin eukon näköisiä :D :D
Mollamaijasta tulee entistä aidomman näköinen. Saakohan annamajaakin jo leuan.
Ei Tiina Jylhän vaan se joku Sarmaste vei diilin Jylhän nenän alta. On siellä ollut Helvetin enkelitkin liikkeellä. Mutta Jylhä ei saanut mitään. Hallitus maksoi Sarmasteen tilille miljoonia.
Pääsählärin pimeät bisnekset siirtävät koronan ehkäisyyn tarkoitetut miljoonat rutiininomaisesti ammattirikollisten pimeille tileille.
Juuri tällaista saattoi odottaakin.
Kuinkakohan suuri osa koronayritystuistakin on oikeasti junailtu hyväveliverkoston sutkeille?
Kokoomuslaiset liikemiehet kusettamassa kuten tavallista.
Kohta ne ovat kaikki kuin palanderin eukko naamaltaan, mutta onpahan isot muovipallukat puskurina :D :D
Se onkin pelottava näky, jopa pahempi kuin nykivä ja naamaansa vääntelevä vartiainen.
Hei,
Pystytkö toimittamaan tai välittämään tilauksemme eteenpäin
1. suojamaskeja 5 miljoonalla Eurolla
2. Korona-testejä 50 miljoonalla Eurolla
3. Korona-rokotteita 50 miljoonalla Eurolla
4. Jotain nopeaa Korona-lääkettä 50 miljoonalla Eurolla
Kesäisin terveisin Sanna Marin, Suomi
Laita rahat tulemaan, kyllä me tytöt hoidellaan.
Lämpimin terveisin T J , Viro.'
PS. Silikonit ja kasvojenkohotus kuten sovittiin :)
Porvarivaletta alusta loppuun.
Persusovinisti taas valehtelemassa notta korvat heiluvat.
Kulmahousut ovat valepoliiseina. Persunuoriso esiintyy ”pääministerinä”. Jo on aikoihin eletty.
Ps. Ja ilmoitatko mille tilille maksamme nämä 155 miljoonaa Euroa.
Jotenkin haiskahtaa koko suojamaskihuijaus tämän Sarmasteen ja Jylhän yhdessä kehittelemältä juonelta.
Ja sitten tämä Jylhän asianajaja Kari Uoti .............no varmaankin muistatte.
Hienosti junailtu huijaus.
Kepulit ja demarit pettää aina, taitavat kuulua samaan porkkaan rikollisten yrittäjien kanssa. Kuinkahan pahassa liemessä oltaisiin jos vielä kokkareetkin hääräisi hallituksessa kun vaativat nytkin yrittelijöille moninkertaisia tukiaisa.
Kokkaretyyliin.
persuttiviisastelua
Ei sitte menny niinkuin Stömsössä.
Hämäräporukkaa likkeellä lakimiestä myöten, joten ei mikään ihme homma menee poskelleen. Nyt saa Jylhä lopuksi ikää maskeja, joilla peittää pilalle leikattu naama.
Pääministerikö niitä kauppoja rustailee?
Pitääkö olla ääliö voidakseen olla persu? Pitää varmaan.
Näinpä.
Miksi ei rustaile jos kerran alaisensa ei osaa, vastuussa on.
Porvarijohtoinen Valtion Hankintakeskus virkamiehineen hankkii suojavarusteita Suomeen virkavastuulla.
Höpöhöpö, tytöt päätti itse hoitaa kaiken, eivät tarvitse nyrkkiä eikä kenekään apua.
Femakon mielestä demarit ovat siis porvareita.
https://tem.fi/tyoministeri/-/asset_publisher/tomi-lounemasta-huoltovarmuuskeskuksen-toimitusjohtaja
Femakon mielestä demarit ovat siis porvareita.
https://tem.fi/tyoministeri/-/asset_publisher/tomi-lounemasta-huoltovarmuuskeskuksen-toimitusjohtaja
Femakon mielestä demarit ovat siis porvareita.
https://tem.fi/tyoministeri/-/asset_publisher/tomi-lounemasta-huoltovarmuuskeskuksen-toimitusjohtaja
Femakon mielestä demarit ovat siis porvareita.
https://tem.fi/tyoministeri/-/asset_publisher/tomi-lounemasta-huoltovarmuuskeskuksen-toimitusjohtaja
Pääministeri ei tosiaan ole ostanut yhtään suojaa!!!
Ei kuulu ministerin hommiin....
Nää jutut alkaa olla jo aivan pas....... Aa
Persuporvarien ja kokoomustrollien valehtelua.
Miss voguen uusin saavutus miljoonia huijari bulvaanin tilille ja saaliksi lastettain puhdasta roskaa aika koomista jo tämä tyttöjen puuhastelu mutta pääsipähän rikkollinen hyville tiensteille.
Hioltovarmuuskeskus on valtion hallinnassa ja marinadi ruorissa eli suorassa vastuussa.
Pääministeriltä liikenee aikaa kuitenkin juorulehtien palstoilla keikistelyyn keskellä kriisiä, vaikka muistutti monesti, että ovat tehneet töitä kellon ympäri. Olikin näköjään tavallisia politiikon valheita jo lyhyen uran alkupuolelta.
Porvarijohtoinen Valtion Huoltovarmuuskeskus toimii virkavasuulla hnakkien Suomeen suojavarusteita. Ei ministerit voi olla paimentamassa koko ajan Huoltovarmuuskeskuksen virkakuntaa.
Suomi sai hyvää julkisuutta Voguen jutusta jonka Vogue julkaisee Euroopassa ja Amerikassa. Ei Marin ole ainut suomalainen polittikko joka on antanut haastattelun jollekin lehdelle.
Olisi mennyt p0rn0lehteen niin olisi tullut vielä enemmän hyvää julkisuutta.
Sovinispersun alatyylistä öyhötystä taas kerran.
Elämäntehtäväsi on käydä koko palsta läpi ja persuttaa jokatoista kommenttia, mutta tämä jos mikään saa persujen kannatuksen nousuun.
Miksei ole marnaadi antanut ohjeita ja käskyjä jos kerran ei ole pätevä johto. Ei kelvannut mikään apu.
Persujen kannatus laskee ja kohta SDp menee ohi.
Porvarijohtoinen Valtion Hankintakeskus vastaa Suomen suojavarustehankinnoista virkavastuulla virkamiehineen. Ei ole päämisterin tehtävä kytätä virkavastuulla suojainhankintoja tekeviä virkamiehiä.
Ovatko demarit siis porvareita?
https://tem.fi/tyoministeri/-/asset_publisher/tomi-lounemasta-huoltovarmuuskeskuksen-toimitusjohtaja
Ovatko demarit siis porvareita?
https://tem.fi/tyoministeri/-/asset_publisher/tomi-lounemasta-huoltovarmuuskeskuksen-toimitusjohtaja
Ovatko demarit siis porvareita?
https://tem.fi/tyoministeri/-/asset_publisher/tomi-lounemasta-huoltovarmuuskeskuksen-toimitusjohtaja
Ovatko demarit siis porvareita?
https://tem.fi/tyoministeri/-/asset_publisher/tomi-lounemasta-huoltovarmuuskeskuksen-toimitusjohtaja
Jos selvitään hengissä koronasta saadaan valtion piikkiin botox-hoitoja Virossa, jos valtion varat meni järjestäytyneelle rikollisuudelle, eikä valtio pysty korvaamaan Jylhän miljoonatappioita, ja sen täytyy hyvittää hänelle homma jotenkin. Hallitus voi siten tilata pari miljoonaa botox hoitoa sieltä. Onhan se kiva jos saa naaman kireäksi palkkioksi koronasta. Vaikka kireä se on nyt muutenkin kaikesta tästä häslingistä.
Mitä te valitatte?
Tiina Jylhä sai rahansa. Aikaisemmin hän sai rahansa virolaisella kauneusleikkausbisneksellä.
Tärkeintä on, että Tiina Jylhä ei ole suomalainen lääketieteen asiantuntija ja siksi SDP voi hyvin käydä kauppaa vaikka Tiinan tai Helvetin Enkeleiden kanssa.
Olisi hirveää työväenliikkeelle, jos joku, vaikkapa apteekkari, olisi mukana vaikka kuuluisi Helvetin Enkeleihin.
Apteekkari ei kerta kaikkiaan käy SDP:lle eikä STM:lle.
Uutisten mukaanhan Helvetin Enkelit ovat mukana hallituksen ja Tiinan bisneksissä, ainakin velkojen perijoinä, siinä toimessa kun ovat kokeneita.
Kauppaa ei käynyt hallitus ministereineen vaan porvarijohtoinen Valtion Hankintakeskus virkavastuulla toimivine virkamiehineen.
Tytöillä homma hoidossa, eivät tarvitse neuvoja setämiehiltä :D
Persusovinisti taas tytöttelmässä.
Skandaalista skandaaliin käy demarien kivinen ja tuskainen hallitus taival. Bussi rymistelee holtittomasti sinne tänne suuntaa etsien.
Tytöistä ei ole bussikuskiksi, sekoittavat oikean ja vasemman, pitäisi osata rahastaa, valita oikea vaihde, seurata nopeutta, polttoaneen kulutusta, käyttää jarruja, navigaattoria, liikennemerkkejä... Multitaskaajat taitaa sopia parhaiten kotitöihin.
Joutavaa porvarihorinaa taas kerran.
Persusovinisti taas tyttötelemässä.
lapset astialla
En tiedä kuka teki kaupat mutta hallitus on sanonut että asia selvitetään ja syylliset tuomitaan! Ei ole hallituksen vika jos huijari kusettaa! Huijarit laitetaan aikanaan tyrmään jos tahalleen ovat huijanneet ja varsin törkeästi tällaisella hetkellä siinä voi olla koventava asiahaara tuomiolle.
Rahat meni mutta maine kasvaa.
On se minusta outoa jos Suomen valtio maksaa 5 miljoonaa Tiina Jylhälle ja 5 miljoonaa Sarmanteelle. Ja tilatut maskit, joita kaikkia ei ole vielä edes tullut Suomeen osoittautuu kelvottomiksi. Et valtio ostaa sian säkissä ja saa sekundaa. Eikö juuri kadunmiestä varoiteta huijareista tämän tästä. Miten valtio oli noin tyhmä. Ite en olisi maksanut mitään ennenkuin olisin nähnyt tuotteen. Ja menikö Jylhän miljoonat myös vahingossa Sarmanteelle kun usutti hänen kimppuunsa Helvetin enkelit. Sellaista asiointia meillä Suomessa.
Onkohan toi ulkoministeri joku homo..???
Vaikuttaa ihan siltä..
Kuinka ihmeessä maksetaan tuollaisia summia tarkistamatta ensin tavaran laatu?
Minkälaisia jästipäitä meillä on oikein hoitelemassa näitä asioita.
Sitten vielä ei voi kansalainen ymmärtää, että valtion virkamies tekee kauppoja rikollisten kanssa. Pitäisihän hieman olla älyä, vaikka kuinka kiire olisi, että kauppakumppanin taustat selvitetään. Oliko kenties hankkijalla jonkinlainen
tuttavuussuhde tähän Jylhään, joka pääsi hyötymään turhan kiireen vuoksi?
Näin valtion rahoja syydetään rikollisile.
Kuinka ihmeessä maksetaan tuollaisia summia tarkistamatta ensin tavaran laatu?
Minkälaisia jästipäitä meillä on oikein hoitelemassa näitä asioita.
Sitten vielä ei voi kansalainen ymmärtää, että valtion virkamies tekee kauppoja rikollisten kanssa. Pitäisihän hieman olla älyä, vaikka kuinka kiire olisi, että kauppakumppanin taustat selvitetään. Oliko kenties hankkijalla jonkinlainen
tuttavuussuhde tähän Jylhään, joka pääsi hyötymään turhan kiireen vuoksi?
Näin valtion rahoja syydetään rikollisile.
S.Niinistön nyrkissä alkaa olla yhä enemmän järkeä tämä on jotain amatöörien puuhastelua tilataan jotain alibabasta max halvalla
Näin se suojainasia oikeasti meni:
Sanna on ollut aina Katrille kateellinen, kun Katrilla on niin muhkeat "kulmunit". Niinpä Sanna teki Tiinan kanssa sopparin: Tiina järkkää Sannalle ilmaiset silikonit ja Sanna järkkää Tiinalle valtion rahaa maskikaupoilla. Mutta Tiinan maskit eivät olleetkaan kunnollisia ja nyt Tiina ja Sanna ovat riidoissa ja Sanna yhä kateellisempi Katrille.
Tätä se on, kun tytöille antaa vastuullisia tehtäviä. Sanna-tyttökin oli niin tohkeissaan uusista tisseistä, että unohti kaiken muun ja näin hassusti kävi.
Kovin sujuvasti käy sinulta valehtelu.