Korona ja hengitys suojaimet

Anonyymi

En ihmettele enää yhtään että terveydenhoidon rahat ovat vähissä, kun huoltovarmuuskeskus tekee tollasia pieniä 5 millin mokia ! Kuka pösilö on niin pösilö että menee joltain Tiina Jylhältä ja ulos-otossa olevalta pikavippi firman urpolta tilaamaan hengitys suojaimia ja uskoo vielä että ne on käyttökelpoisia. Ihan oikeesti... tollaset tyypit on valtion viroissa !

3

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tossahan on selvästi pari konkurssi kypsää "yrittäjää" kekannu, että koronaa ja ihmisten hätää hyväksikäyttäen voisi itse rikastua. Noitahan aina riittää joka kriisissä.

    • Anonyymi

      Muutama kuukausi sitten ministerit toivat esiin ulkoministeriön virkamiesten virkamiesten virkavastuun hoitaa al Holin leiriltä lapset Suomeen. Edellytvätkö ministerit nyt myös virkavastuuta Huoltovarmuuskeskuksen korkeimmalta virkamieheltä? Entä ministerivastuu hänen nimittämisestään virkaan.

      Tyhmyys ei näköjään ole mikään este nousta korkealle pallille Suomessa. Luulisi, että Huoltovarmuuskeskuksessa naurettaisiin vieläkin että joku olisi esittänyt Jylhän ja tämän toisen yrittäjänhoitaa Huoltovarmuuskeskuksen kaikkein tärkein hankinta. Ko. virastossa tulee suorittaa heti erityistilintarkastus ja tutkia henkilöiden keskinäiset kähminnöt. Virossa olla huomattavasti fiksumpia ja haistetaan palaneen käry. Huoltovarmuuskekuksessa varmaan luetaan Kauppalehtiä ja Talouselämää vaikka naistenlehdet jäisivät väliin. Tietoa on ollut saatavissa ilman mitään tutkimuksiakin.

      Valtiovarainministeri jatkuvasti ilmoittelee, että rahasta ei ole pulaa. Kaikki, niin rehelliset kuin huijarit heti vaan anomuksia tekemään.

    • Anonyymi

      Totanoiniin, niin mulla on nyt niinku sellainen intuitio , että niinku ne naamasuojat jotka tuli sielt Kiinast, ni niin ne onki ihan turvallisii , ett ne ei aiheuta mitään allergiaa sen enempää ku vaiks vinyylikäsineetkään. Ett ne tilaajat ei vaan oo itekään niinku tietäneet, että mitä pitäis tilata, mutt että kumminkin jotain maskei vaan äkkiä ja paljon. Sitt se yrittäjä on sanonut, ett okei, käviskö tällaisella merkinnällä, nää on kans ihan standardoitui. No sitt se tilaaja on sanonu ett joo.
      No sitä, ett pitäiskö nyt löytyy joku niinku lisäsyykin vielä, että noi maskit on niinku ihan tosi huanoi, ett ne aiheuttaa ihan allergisii reaktioi, vaikkei niis oo edes niit niitteikään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe