Sulle - mulle on rikki!

1468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Huoltovarmuuskeskuksen hallituksen jäsenillä ei ole mahdollisuutta itse nimittää edes johtoa, vaan valtioneuvosto tekee sen. Nykyisen osaamattoman nimitti ns. ministeri, Timo Harakka.

Äänestä
  • Kepu vänkäsi Louneman vihrkaan koska hän on porvari joko kepu tai kokkare.

    Äänestä

Harakka ja Haatainen heti sairauslomalle ja heille uusi ministerinnimike Paateron tapaan.

Äänestä
  • Joutavaa porvarikouhotusta jota onneksi kukaan ei ota vakavasti palstalla ja hyvä niin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joutavaa porvarikouhotusta jota onneksi kukaan ei ota vakavasti palstalla ja hyvä niin.

    Kuule; Kysymys on elämästä ja kuolemasta niille, jotka hoitavat sinuakin kun sairastut!

    Äänestä

  • Harakka ja Haatainen kuuluvat kyllä sairauslomalle, mutta ilman ministerititteleitä jatkossa. Korruptiot rikkovat ihmisoikeuksia, ja kaikilla julkisen sektorin työntekijöillä kuuluu olla ammattivelvollisuutena ihmisoikeuksien noudattaminen käytännössä.

    Äänestä

  • Demaripiiri pieni pyörii, ministerit siinä hyörii... sormet sanoo sossossoo varapuhemiehen nuija kokkokkoo. Kummasta demareiden puoluejohtaja, Haataisesta vai Harakasta? Osaamista löytyy. Vai ottaisikohan Paatero pestin vastaan. Skinnari sössöttää kuin puhuva pää, hei otetaan se.. valitaan Skinnari. Demareissa ei ole ainoatakaan miestä, joka ei käyttäisi hametta.

    Miten kommentoisivat demaripolitikointia Tanner, Manner, Valpas, Sirola, Kuusinen tai Pärssinen - häpeisivät silmät pois päästään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuule; Kysymys on elämästä ja kuolemasta niille, jotka hoitavat sinuakin kun sairastut!

    Porvari"asiantuntija" vauhdissa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Harakka ja Haatainen kuuluvat kyllä sairauslomalle, mutta ilman ministerititteleitä jatkossa. Korruptiot rikkovat ihmisoikeuksia, ja kaikilla julkisen sektorin työntekijöillä kuuluu olla ammattivelvollisuutena ihmisoikeuksien noudattaminen käytännössä.

    Epäselvää porvarimökellystä taas kerran.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Demaripiiri pieni pyörii, ministerit siinä hyörii... sormet sanoo sossossoo varapuhemiehen nuija kokkokkoo. Kummasta demareiden puoluejohtaja, Haataisesta vai Harakasta? Osaamista löytyy. Vai ottaisikohan Paatero pestin vastaan. Skinnari sössöttää kuin puhuva pää, hei otetaan se.. valitaan Skinnari. Demareissa ei ole ainoatakaan miestä, joka ei käyttäisi hametta.

    Miten kommentoisivat demaripolitikointia Tanner, Manner, Valpas, Sirola, Kuusinen tai Pärssinen - häpeisivät silmät pois päästään.

    Älä tukehdu pullaasi porvarivouhkaaja. Onneksi ei olla kasvotusten koska räkäsi lentää ympäristöösi.

    Äänestä

Eka lähtee nyt: Huoltovarmuusjohtajalle kenkää Marinilta.

Äänestä
  • Kuka on ollut vastuussa huoltovarmuuskeskuksessa kontaktien ja sitä kautta myös suojavarusteiden haalimisesta? Sellaiset pitää myös heti erottaa!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuka on ollut vastuussa huoltovarmuuskeskuksessa kontaktien ja sitä kautta myös suojavarusteiden haalimisesta? Sellaiset pitää myös heti erottaa!

    Porvarijohtoisen Valtion Varmuusvaraston virkavastuulla toimivat virkamiehet jotaka ostavat Suomeen suojavarsuteita.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Valtion organisaatioitten nimitysprosessit ja hallita ei toimi ollenkaan.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/huoltovarmuuskeskuksen-suojainkauppa-heratti-myos-tutkijoiden-huomion-onko-tassakin-samoja-ongelmia-kuin-postissa-ja-veikkauksessa/96100245-de70-40c5-b3a8-e6fafea91760

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu