Miksi Ähtärissä ei saa pitää mökää ja ulinaa?
Miksi Ähtärissä ei saa
Anonyymi
31802
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Mene Arpaisille ulisemaa niin ei häiritse ketään.
Olisi mukava saada mökätä ja ulista
Kuka muka kieltää?
Sinne vaan kuuta ulvomaan, mikä estää....
Näin juuri, jokainen voi olla omalla maallaan niinkuin haluaa. Minäkin tein juuri helikoptereita saunakuistilla
aaaaauuuuuuu
Kylläpä tämä kiljuminen kuulle tekeekin hyvää, kaikki mukaan au au au. Auuuuuu.....
Kyllä jokainen tekee helikopteria,mutta kun tekee pelikaanin niin naapurissakin kaihtimet heiluu.
ihme älämöloä
Tämähän on hauskaa kevyttä huulenheittoa, uutta tällä palstalla. Juttua ilman otsaryppyjä.
Pelikaania en muuten ole koskaan nähnyt. Ter. Naapuri kaihtimien takana
Harmi että kuu on aina piilossa kun tekisi mieli pitää ulinaa auuuuuu au auuuuuu
Voi olla ne Ulvovan Myllärin tekijänoikeudet syynä ?
miks mua ulvotuttaa olenkohan muuttumassa ähtärin ensimmäiseksi ihmissudeksi
Kyllä metä on monta, porukalla välillä ulvotaan, kuutamoiset kevätyöt houkuttaa....
Mietin tänään pitkään todella, todella outoa oloani.. Oli kokopäivän levoton olo jonka purkasin tuttuun tapaan kulkien pisin ähtäriä.. Mutta mitä tapahtuikaan tasan klo 00.00? kun oloni muuttui sietämättömäksi ja tuntui kuin jokin haluaisi pois minusta! Osaako kukaan arvata? No te jotka arvasitte niin onnea! Mutta muille jotka ette tiedä, muutuin nimittäin ihmissudeksi! Tuntui hyvältä kun vihdoin pääsin ulos kuorestani ja pääsin ulvomaan kuuta auuuuu auuuuuu auuuuuuuu! No harmikseni sitä iloa kesti vain pari tuntia ja muutuin takaisin itsekseni... Nyt taas juon kahvia takkatulen äärellä ja toivon että huomenna saisin taas tulla ulos kuorestani ulvomaan.
Miten vapauttavaa tulla ulos kaapista tai kuoresta, kannattaa kokeilla kenen päätä vanne puristaa, sinne vaan kukkulalle ulvomaan kaikki karvatassut, puhdistava kokemus.... Au au auuuuuu
Sanoppa muuta! Onkohan monta sutta? Uskallanko öisin enään liikkua jos en itse muutukkaan
kylläpä oli mukava olla yöllä susi, saaliiksi tuli pieni hiiri jonka uhrasin kuulle
Ei hyvää päivää
hitsi kun paistaa aurinko eikä ole yö!
Liityn kanssa teidän yönulisijakerhoon, kylläpä tämä kuoresta ulostulo helpotti, päivän paineet ulinalla ja ulvomalla ulos.
Ihmeen rauhallinen olo, mikä parasta, kukaan ei tiedä salaisuuttani, ihan normi kansalaisena muiden joukossa tallustan.
Sanoppa muuta, itse vain yhtenä iltana sain erikoisen tunteen ja menin ulos katsomaan kuuta ja vapauduin vihdoin kuorestani. Oli se jännää ja upea tunne ja on edelleen
Harmi että on kesä tulossa, ei kunnon öitä vaan pelkkää paistetta
Ei haittaa, juhannusyö parasta ulvonta-aikaa, rannalla kun ulvoo, vesi kantaa äänen joka niemeen ja notkelmaan....
Tänään on synkkäpäivä mikä tietää meille ulisijoille mahtavaa yötä jos vain kuu tulisi esiin!
Entäs jos mieli tekee kiljua ja kirkasta, voiko...
kyllä voi
Ääni ja tyyli vapaa, ei kahleita tai pantaa...
Nyt kandee mennä mölisemään mustikkavuorelle
Pilkille Närvijoelle!!!!
Kuunkulkijat! Pian on täysikuu, valmiina lähtöön, uhuuuuu!