Teuvo Suni: haaste sinulle!

En ole koskaan kohdannut sinua kasvotusten tai palstan välityksellä, mutta ateistiveljeni väittävät sinun olevan kova luu, joten otan sinusta nyt selvää!

Kirjoita mitä tahdot ja minä vastaan mitä tahdon!

Katsotaan, kumpi kirjoittaa asiaa ja kumpi potaskaa!

9

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sanottakoon näin väittelyn aluksi, että olen terävimpiä kyniä ateismin penaalissa eli olen kovan luokan ateisti, jota ei mutu-tuntumalla tai pseudotieteellisillä väitteillä käännytetä teistiksi eikä edes deistiksi!

      Mitä tahansa väitteitä jumaluskosi perusteeksi esitätkin, tulen kumoamaan ne kaikki tieteellisellä tarkkuudella ja varmuudella, joka lähtee kaltaiseni ihmisen nerokkaista aivoista, joista ateistit voivat vain uneksia!

      En siis ole ateisti kenenkään muun kuin ateistien mielestä, sillä minähän tyttö en usko mihinkään sellaiseen, jota en tiedä varmaksi totuudeksi! Ateistit sen sijaan pitävät totena eli uskovat mitä tahansa, joka puoltaa heidän ennalta valittua maailmankuvaansa ja uskomuksiaan (ateistinen uskomusmaailma).

      Menikö liian vaikeaksi ja pistinkö jauhot heti kättelyssä suuhusi? Ei ihme, sillä kukaan ei ole vielä voinut vastustaa sitä totuutta, jota minä yksin ja ainoastaan tällä palstalla (ja kenties koko maailmassa edustan)!

      • Anonyymi

        Narsisti ei osaa juuri muuta kuin valehdella, keksiä persoonia, teeskennellä ja kehua itseään.

        Huvittavaa kuinka et ole vieläkään ymmärtänyt ensimmäistäkään asiaa ateismista, uhkailet hyökätä lokkisi (glock pistooli) laulaen vapaa-ajattelijoiden kokoukseen korona-kriisin aikana kun poliisilla olisi muutakin työtä kuin paimentaa teitä... ja kehut itseäsi teräväksi kynäksi :D


      • Anonyymi

        Et sinä ole ateisti vaan teisti. Semanttinen kikkailu usko sanan merkityksestä ei muuta tätä.

        ”Kaikki todistaa luomisesta eikä mikään todista sitä vastaan. Esitä edes yksi todiste luomista vastaan, jos voit? Kukaan ei ole koskaan esittänyt yhtä ainoaa todistetta luomista vastaan, mutta luomisen puolesta on esitetty todisteena kaikki se, mitä on olemassa. On siinä valtava ero...” (G4G)


    • Anonyymi

      Luin, että seisot usein housut kintussa evankeloimassa - oletko nytkin kun et vastaa minulle ???????!!!!!!!!!!

      G5G

      • En ole evankelioinut koskaan ketään, koska olen ollut syntymästäni saakka ateisti eikä minulla ole mitään syytä julistaa evankeliumia kenellekään.

        Älä usko kuulopuheita vaan pidä totena ainoastaan se, minkä tiedät kokemuksesta varmasti todeksi. Tiedät, että en ole koskaan valehdellut tai tehnyt pahaa, joten ota siitä esimerkki itsellesi!

        Ja lopeta se vitun juominen, tollo! Luuletko, että kaikki eivät tiedä sitä, kun tulet humalassa töihin ja sekoilet siellä? On vain työkavereiden hyväntahtoisuutta, että et ole saanut vielä potkuja, mutta usko minua: sekin aika koittaa, ellet muuta pysyvästi musiikkimakuasi ja ala käymään kirkossa!


    • Anonyymi

      No nytkö sinä Jumalan valtakunta blogisti ja fysikaalinen teologi ja kreationismin puolesta liputtava valehtelija sitten taas muka olet ateisti? Jonkun aikaa sitten valehtelit, että et ole koskaan sanonut olevasi ateisti.

    • Anonyymi

      Eikös se kuollut koronaan.

      • Anonyymi

        Se on elävä esimerkki siitä, miten usko saa pään sekaisin. Jos olisi oikea ateisti, niin ei sekoilisi ja puhuisi pehmoisia. Pysyisi asiassa sen sijaan, että soutaa ja huopaa mielipiteiden merellä.


    • Anonyymi

      Sinä olet trööttan tyhmin ihminen päällä maan. Mene pois täältä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      121
      7286
    2. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      504
      5439
    3. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      151
      3355
    4. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      216
      2651
    5. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      50
      2358
    6. Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta

      Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä
      Pyhäjärvi
      68
      1298
    7. Pituuden mittaaminen

      Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m
      Sinkut
      43
      1292
    8. En tiedä enää

      Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su
      Ikävä
      77
      1262
    9. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      11
      1179
    10. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      111
      1153
    Aihe