Viikon päästä pääsee taas Hesaan!

Mitä meinaat tehdä ensimmäisellä Hesan visiitilläsi? Me aiotaan mennä Särkänniemen legendaariseen vuoristoraataan.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Itämaakeskus on ainakin melkoinen nähtävyys.

Äänestä
  • Itiksessä käytyään koronakuolema ei tunnukaan enää niin uhkaavalta vaan suorastaan helpottavalta, kun tajuaa, millainen tulevaisuus Suomessa on edessä.

    Äänestä

  • Pormestari kertoi eilen uutisekstrassa kauppakeskuksen nimenmuutoksesta. Vappupäivästä alkaen nimi on Lähi-itäkeskus. Perustelut muutokselle ovat: sijaitsee lähellä lähialueita ja on länsipuolelta katsottuna idässä.

    Äänestä

Särkänniemi on Tampereella.

Äänestä

Voin elää loppuelämäni, vaikka en enää koskaan kävisi newlandissa.

Äänestä

Mie meen vogueen saunaan.

Äänestä

Ajattelin mennä katsomaan niitä pandoja Korkeasaareen. Ja Näsinneulaan syömään.

Äänestä
  • No ne pandat ovat kylläkin Liperissä ja Näsinneula Lahdessa. Että silleen.

    Äänestä

Ajattelin aloittaa menemällä ensin Helsingissä Puijon torniin syömään, ja sieltä Hotelli Aulangon yökerhoon bilettämään.

Äänestä
  • Käy katsomassa jossain välissä, olisiko Arkadianmäen apinalinnassa täysistunto

    Äänestä

Älkää saastuttajat tulko tänne Lapiin levittämään enää
virustanne!

Pleae!

Äänestä
  • Kuka nopeiden juoksee eduskunnan portaita ylös?
    Hallituksen hiivasienet maistuisivat sinullekin.

    Äänestä

Minä murtaudun asukkaiden koteihin kun lähtevät joukolla mökeille jotka olen jo tyhjentänyt:=)

Äänestä

Menen paskalle eduskuntatalon portaille T:hiihtäjä 47 härmästä

Äänestä

Mie ajan linkkurilla ja sillä spooralla.

Äänestä
  • Stockan vintillä käydään tyttöjen kanssa skumpalla ja sitten assan vessaan piikille.

    Äänestä

Käyn Kalliossa hakemassa pieniä helppereitä.

Äänestä

Me menemme hesaan katsomaan puijon tornista merimaisemia, sieltä kuulemma näkyy pilvettömällä säällä jopa Viroon asti.

Äänestä
  • Puijon tv-torni sijaitsee Tallinnassa.

    Äänestä

Turha kuvitella siellä on armeijan porukat taistelukivääreineen vahtimassa jotta tänä vuonna et ainakaan mene.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä meinaat tehdä ensimmäisellä Hesan visiitilläsi? Me aiotaan mennä Särkänniemen legendaariseen vuoristoraataan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu