Lähes 100 JT:aa kuollut koronaan jenkeissä?
Päätoimistossakin riehuu korona ja myös kaksi hallintoelimen jäsentä on kriittisessä tilassa?
Altistuneita olisi satoja.
Päätoimistossakin riehuu korona ja myös kaksi hallintoelimen jäsentä on kriittisessä tilassa?
Altistuneita olisi satoja.
Vastaukset 19
Vanhimmat
En tiedä. Mistä kuulit?
Yhteyksiä jenkkilään.
Osuuskaupasta.
yli 100 000 ateistia kuollut koronaan !
Se kertoo vain siitä että ateisteja on enemmän. Korona vie siinä Jehovan missä ateistinkin, eikä katso onko rikas vai köyhä. Korona kohtelee tasa-arvoisesti.
Koko maailmassa on kuollut 108000 ihmistä koronavirukseen. Ihan turha väittää, että ne kaikki olisivat olleet ateisteja. Esim. Italiassa on kuollut vajaa 20000. Ehkäpä enemmistö oli katolisia.
Vain 100?
Onhan se hyvä alku, mutta toivotaan toki että enemmän pääsee epäjumalansa luokse.
Hallintoelimen jäsenet tykkäävät Rolexista, käyvät viinakaupassa ostamassa viskiä, ovat nähneet vuoden 1914 tapahtumat, ovat kirjoittautuneet taivaaseen, jonka he
jehovakanavana sanovat täydeksi... ja sairastuvat coronaan
Ja ostelevat köyhyyslupauksensa mukaisesti tontteja.
Suomessa erään haaratoimistokomitea jäsenenkin toimenkuvaan kuului hankkia köyhyyslupauksen mukaisesti aika ajoin uus mersu.
Ja tällä hetkellä kuolleita on jo lähes 900. Suomessakin 2. Tartunnansaaneita Suomalaisia Jehovan todistajia 125.
Päätoimistossa tosiaan viikate heiluu.
Ympäri maailman coronaan liittyen näkyy nyt motto:" Olemme saaneet rahanne. Pärjäilkää".
Jehova todistajan pelastus on Jehovan kädessä, vartiotorniseura ei pelastusta lupaa.
Mutta mahdollisuuksiaan voi parantaa enemmällä vartiotornikaupittelua (onko kuitenkin eri asia niiden revittäviksi määrättyjen osalta, ennen 1985 painettujen?) suuremmalla lahkotottelevaisuudella ja anteliaammalla lahjalaatikkokouralla.
Sitten kuitenkin kun todistajakin on kuollut, niin kuollut on kuollut. Mutta Jehova luo tismalleen samanlaisen tilalle.
Rukoilevatko todistajat, että jos Jehova luo minunkaltaiseni, niin toivottavasti hän käyttäytyy kuten minäkin ?
Suomessa+coronaan+kuolleita+on+nyt+220+kaikenkaikkiaan.+1%+niistä+on+Jehovan+todistajia.
Väestön+5.5+miljoonasta+1+%+on+55.000.+Jehovan+todistajia+on+18.000.
Ei+pitäis+olla+vielä+yhtään+kuollutta++Suomen+jeppuloissa.+Mikä+nyt+mättää?
Onhan eronneet todistajat myös Ruotsissa kirjoitelleet että tuossa lahkossa itsemurha-alttius on kauhistuttavan suuri
Ruotsissa JT kuolleita 16 coronaan.
Miksei lahkojehoova tykkää vaihtelusta, voisihan siinä uudessa luodussa jokin pieni kiva erokin olla, edes
Jehovan todistajien ikäjakauma on Suomessa raskaasti kallellaan 65 -vuotiaisiin. Riskiryhmään kuuluvien osuus on siis suurempi kuin väestössä iän osalta keskimäärin.
Tämähän on vain voiteluöljy järjestölle.
Niin sitä, "viimeistä voitelua".
Pian tätä Jehovan nineä häpäisevää lahkoa ei enää ole.
Kun sen sijaan katsot on se jo poissa.
Sille käy niinkuin entisajan Markionisteille ja Montanolaisille. Historiaan jää siitä vain pieni reunahuomautus tyyliin:" olipa kerran, mutta ei ole enää."
Ja siitä on sykähdyttävät todisteet, eikö totta? Olet varmaankin samaa mieltä?