Toinen evankeliumi

"Joka jotain muuta evankeliumia julistaa, hän olkoon kirottu."

Adventtikirkossa julistetaan kolmen enkelin iankaikkista evankeliumia.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eivät täydellistä, ovat sivuuttaneet siitäkin jakeen;
Ilm 14: 11 Heidän vaivansa savu nousee aina ja ikuisesti. Heillä ei ole päivän eikä yön lepoa, niillä jotka kumartavat petoa ja sen kuvaa, eikä kenelläkään, joka ottaa sen nimen merkin.

Nimen merkki on Antikristuksen nimen numeroarvo 666 ja Kreikan maailmanvallan symboli.

Äänestä

Miksi sinä aloittaja tulet tänne Helluntaipalstalle moittimaan muita veljiä ja sisaria, Oletko sinä heitä pyhempi ?

Ihmettelen sinua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Joka jotain muuta evankeliumia julistaa, hän olkoon kirottu."

Adventtikirkossa julistetaan kolmen enkelin iankaikkista evankeliumia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu