Ääripersu toivoo paljon koronakuolemia Suomeen

Totta se on. Ääripersut toivovat että Suomessa kuolisi moni ihminen koronaan. Motiivina päästä öyhöttämään ja mökeltämään.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Oula Silvennoinen on taas herännyt. Puree hammasta ja sihisee kuin käärme.

Äänestä
  • Vihreät ovat hulluja. Onneksi Suomenkansa tietää sen.

    Äänestä

  • Sairasta toivontaa

    Äänestä

Persu haluaakin coronan hävittävän kaikki vihreät pois. Ja luonnon pautuvan täyteen kukoistukseensa ja loistoonsa. Vihreät ovat turmelleet luonnos ja ilmaston lennellessään ja matkaillessaan. Antaneet rapisua ja rainaiseksi käydä. Eivät ole tehneet mitään työtä luonnon hyväksi, kuin turmelleet tehneet haittaa toisille ja kiusaan. Hylkeitä ja merimetsoja kasvattaavat ja kieltäneet kalastunsen ja metsästyksen.

Äänestä
  • Huomenta roikkoperse! Etä ope tässä.
    Taas olet kirjoitellut ihan päin vittua. Ei tuollaista ainetta voi hyväksyä. Mielikuvituksen laatu osoittaa lataamon suuntaan. Nyt kiireesti pois sieltä hoitsujen huoneesta netin ääreltä omaan huoneeseen. Huomaavat vielä juttusi ja kiikuttavat jalat ilmassa virranjako huoneeseen sähkö hoitoon.

    Äänestä

Mene jo lääkäriin ja pian.

Äänestä

Persut on raivon partaalla, kun Sanna Marin on onnistunut hoitamaan hommat niin hyvin kriisin aikana. Oikeesti tuon yhden persun huuto ja raivo naurattaa mua päivä päivältä enemmän. Sen soperrukset suorastaan huutavat epätoivoa. Onkohan sillä enää tukkaa ollenkaan, koska se on repinyt ne viimeisetkin haivenet päästään raivonpuuskissaan Sanna Marinin onnistuessa niin hyvin.

Äänestä

Mitä raivoamista siinä on, jos Marin onnistuu? PerusSuomalaiset on Suomen miesten suosituin puolue. Yli puol miljoonaa suomalaista kannattaa puoluetta ja suosio on tasaisen korkealla, eikä Koronan aikana eduskunnassa ole riidelty.

Äänestä

Eipä yhtään ihmetytä jos persut tanssii haudoilla ja toivoo lisää hautoja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Totta se on. Ääripersut toivovat että Suomessa kuolisi moni ihminen koronaan. Motiivina päästä öyhöttämään ja mökeltämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu