Korkotarjoussota alkanut!

Usealla liikkeellä on 0.9%-korkotarjous!

Nyt kun on korot pelkkää ilmaa, niin auton ostaminen on järkevämpää kuin koskaan.

Nyt Suomalaiset liikkeelle, ja pelastetaan kunnon autoliikkeet, jotka ovat palvelleet asiakkaitaan vuosia.

Eroon koronasta ja autokuumeesta!

Autoliikkeet, olkaa auki ensi La-Su ja järjestäkää kunnon taistelukampanja!
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mikä on kun pikkuliikkeet eivät pysty tarjoamaan pientä korkoa?
Eikö saldo riitä?

Äänestä

Suomesta ei ole järkevää ostaa mitään autoo

Äänestä

Lappu luukulle vaan ei täsä ny uskal ostel vaik halaval saiski jottai jostakii? Perunkirjat on helpompi tehrä kuin ei oo ommaisuutta!

Äänestä

Älkää nyt, hyvät ihmiset, menkö ostamaan autoa! Nimittäin takuut raukeavat, kun autoliike, maahantuoja ja jopa autovalmistaja menevät konkurssiin.

Sitäpaitsi maailma on ajautumassa taloudelliseen taantumaan. Työpaikan säilymimen ei todellakaan ole varmaa. Verotuskin kiristyy mikä leikkaa rajusti kulutukseen jääväö rahaa.

Fiksut lopettivat jo viime kuussa kaiken turhan kuluttamisen ja säästävät nyt 2020-luvun vaikeita vuosia varten.

Äänestä
  • Tuontitavaran kulutuslukemiin miinusmerkkiä ja ostakaa suomalaisia palveluita niillä rahoilla!

    Äänestä

  • Tätä juuri hain, kiitos sinulle!
    Palstalla yleensä itketään kovista hinnoista ja koroista, ja nyt kun molemmat on alhaalla, niin autoon ei olekaan varaa kuten palstalla vierailevat kauppiaat tuppaavat teille nollille sanoa.

    Put your money where your mouth is eli suomeksi ei taida teillä palstalla roikkuvilla saldo riittää.

    Katsokaa Nettiauton tarkan haun kautta kuinka monta tuhatta autoa on vaihtanut omistajaa esim. kuukauden aikana, n. 4000kpl.

    Tämän tarkastin eilen eli kyllä me täällä Kehä III:lla ja Tuusulassakin myydään autoja ilman teitä rahattomia, joille kaikki on kallista.
    Vielä onnettomampia ovat uneksijat, joilla ei ole luottotietoja.
    Aika ajoin tullaan liikkeeseen tuhlaamaan meidän aikaa, koe ajetaan auto ja pöytään istuessa kysytään saako auton, jos ei ole luottotietoja.

    Vastaus on ei, sillä rahoitussopimuksia tarjoavat samat tahot, jotka leikkasivat teidän luottokortit.

    Äänestä

Korona kurittaa pahiten niitä, joilla on tapana tarttua hyviin korkotarjouksiin. Oli sitten kysymys autosta, televisiosta, tietokoneesta tai lomamatkasta. Jos tarvitsette uutta tai käytettyä autoa, niin eurot tiskiin ja baanalle. Aitoa alennusmyyntiä odotellessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Usealla liikkeellä on 0.9%-korkotarjous!

Nyt kun on korot pelkkää ilmaa, niin auton ostaminen on järkevämpää kuin koskaan.

Nyt Suomalaiset liikkeelle, ja pelastetaan kunnon autoliikkeet, jotka ovat palvelleet asiakkaitaan vuosia.

Eroon koronasta ja autokuumeesta!

Autoliikkeet, olkaa auki ensi La-Su ja järjestäkää kunnon taistelukampanja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu