THL:n ylilääkäri Hanna Nohynek ehdottaa hihamerkkiä koronan jo sairastaneille.
Joillain näkyy edelleen Che Guevara - merkkejä hihassaan.
Joillain näkyy edelleen Che Guevara - merkkejä hihassaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Ei auta,Etelä-Koreassa korona tullut jo kerran sairastaneisiinkin.
Valkoinen nauha hihaan ja sellainen koronan tähtikuvi . Kuulostaa sipilän ideoilta
Elik l ä kansan nöyryytykseltä
Köyhällä ei enää ole tilaa tatskoille ottassa.
Eihän tuo ole paha ollenkaan, mutta suomalainen on siitä inha, että se lainaa hihamerkkiään kuitenkin kaverilleen. Jos ei muuuten, niin pilailun vuoksi.
Hyvä idea. .
Koronanatsat arvoasteikot eri muuntautumisien ja rokotusten mukaan 1 , 2 , 3 ..
eri väreillä ilmaistuna tietenkin
Rokotuksia ei kannata ottaa myrkkyjen vuoksi lisäksi annettaisiin coronan osia!
Onneksi ei ole rokotetta olemassa, tulisi vielä vaikka NARKOLEPSIA jos ei mittään muuta siitä sais!
Minä odotan ainakin puoli vuotta,niin näen kuinka muille käy T:hiihtäjä 47 härmästä
Me emme tiedä ainuttakaan sairastunutta, onko heitä ylipäänsä? Satoja ihmisiä eikä kukaan tiedä mitään, kusetetaanko meitä??
Haastatteluja ei Suomen televisiossa ole ainuttakaan!!!
Vapaudenriistoa harrastetaan oikein eduskunnan toimesta! Tämä on selvästi sanottu laissa, sitä ei sovi muuttaa ilman kansalaisten suostumusta, meiltä ei ole kysytty!
Kyllä on Suomen telkuissa ollut haastatteluja.
Koronaan sairastuneet pitäisi eristää keskitysleireille. Vapauteen vasta, kun selviää, että korona voi oikeasti hävitä ihmisestä kokonaan.
tulee tapahtumaan
Varmasti löytyisi useitakin tarkoitukseen sopivia saaria, joita poliisiveneet voisivat pitävästi vartioida.
Ahvenanmaa olisi sopiva paikka.
Seilin saari on käytännössä jo testattu toimivaksi.
Samaa mieltä.
Kävisikö pääkallomerkki T:hiihtäjä 47 härmästä
Saksasta saattaisi saada hakaristihihamerkkejä vanhoista varastoista edullisesti. Tilaukset pohjoismaisen vastarintaliikkeen kautta.
..ihan hyvä ajatus! joku väri merkki tai K- kirjain. Jota käytettäisiin euroopanlaajuisesti...
Riskiryhmäläiset taas jokin muu merkki esim. R-kirjain. Tavallinen tunari, nuori ,joka ei pelkää saavansa tautia: Idiot-tarra...tämä tarra edellyttää 10 metrin etäisyyttä....
Eikös jonkun persukansanedustajan eduskunta-apulainen joutunut eroamaan kun ehdotti LEIKILLÄÄN hihamerkkiä jostakin muusta jutusta, mutta tämä Nokinenä siis ehdottaa hihamerkkiä TOSISSAAN. Mutta selvää on ettei Nokinenää eroteta, kun tämä lienee suvakki, eivätkä suvakit suvakin silmää noki.
Erosi itse, mutta en tiedä, kehotettiinko häntä eroamaan. Jos haluat tietää syvemmin, millaisesta henkilöstä on kyse, niin lue vaikka ajankuluksi tämä: https://ylioppilaslehti.fi/dev/2016/03/natsi-eli-kuinka-helena-eronen-kertoi-vitsin-jolle-kukaan-ei-uskaltanut-nauraa/
Onhan se niin, että tärkeämpää kuin mitä sanoo, on se kuka sanoo, ja onko hänellä vasemmiston kollektiivisen mielipiteen mukaan oikeus sanoa niin.
Ja lopulta jokainen merkitty ohjataan kaasukylvyn kautta uuniin.
Tommosia kaasupesuja ei koskaa ole ollukaa, sanoo tuore tutkimus.
Homoille vaaleanpunainen koronatähti,supisuomalaisille sininen,ruotsalaisille keltainen,saksalaisille musta,venäläisille punainen,tanskalaisille vihreä,japanilaisille nouseva aurinko ja pakolaisille isis-lippu käsivarteenT:hiihtäjä 47 härmästä
Olisko sellainen swastika hyvä merkki hihaan?
Mietoa mämmiä vaan takapuoleen ja kainaloihin niin varmasti ei väki tuppaa lähelle.
Niin ja sitten kaikki sosiopaatti ihmisystävät joilla on tauti päällä laittavat sen merkin hihaansa että saisivat tartutettua varomattomia.
kaikile koronan sairastaneile keltanen davidin tähti rintaa
Juu aika natsi meininkiä?
HEIII!😄😃😆
Mulla on jo sopiva hihamerkki olemassa se on pyöreä nappi valkoisella pohjalla jossa lukee:
I 💗 Uusimaa
Voiko osuvanpaa hiha tai rintamerkkiä olla näinä aikoina?
Hannalle kenkää. THL lääkäri tuntuu olevan ihan pihalla asioista TAAS.
Loparit vaan ja fksumpia tilalle.
Rajat railona aukeaa... edessä muu maa ja Suomi!
I 💗 Uusimaa