Uudenmaan rajoja ollaan avaamassa

vaikka koronatartunnat lisääntyvät???!!! Aivan järjetöntä! Eli onko tarkoitus levittää koko Suomeen valtava epidemia!!!?? Rajan oltava kiinni ainakin heinäkuun loppuun tällä tahdilla!!!
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Miten Uudenmaan rajan avaaminen lisäisi koronatartuntoja Suomessa.

Äänestä
  • Mikä EI estäisi koronan lisääntymistä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikä EI estäisi koronan lisääntymistä?

    Eli sinäkään et tiedä vastausta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli sinäkään et tiedä vastausta.

    Siinäpä se, miksi avata rajaa kun kukaan ei tiedä miten nopeasti virus leviää!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siinäpä se, miksi avata rajaa kun kukaan ei tiedä miten nopeasti virus leviää!!

    Virus joka jo on molemmilla puolilla rajaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Virus joka jo on molemmilla puolilla rajaa.

    Luulisi jo olevan faktatietoa eripuolilta maailmaa, miten tulee
    käymään, jos suojatoimet puretaan liian aikaisin. Silloinhan on
    samantekevää laitetettiinko suojatoimia alunperinkään, vai ei.
    Kyllä ennaltaehkäiseminen jossain tapauksissa on mielekkäämpää,
    kuin liiallinen uhkarohkeus kokeilemaan onneaan. Siinä voi käydä
    huonostikin ja silloin kaikkien turvatoimien asettaminen menee
    täysin hukkaan. Siis mikä on maailmassa tärkeintä näinä aikoina?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Virus joka jo on molemmilla puolilla rajaa.

    Niin, ja miksiköhän se levisi Hesasta?

    Äänestä

Koronatartuntojen määrää säädellään testausten määrällä.
Nyt ei ole mitään tietoa lisääntyykö vai vähentyykö.
Voisi testata 10 000 päivässä. Testataan tuosta viidesosa.

Etelä-Korea pääsi niskanpäälle testaamalla laajasti.
Suomen hallitus "etenee" säkki päässä ja kalliisti pysäyttää talouselämän

Äänestä
  • Onhan tuossakin tietysti totta mukana, pitäisikin olla joku nopea "pikatesti" koronaa vastaan millä saisi heti tietää onko virusta ihmisellä, vähän kuin poliisin alkometri..

    Äänestä

  • Paras lääke olis Vihreiden työperäinen hiki,mutta sitä on mahdotonta saada.

    Äänestä

  • Testauksella ei säädellä mitään.

    Koronaa hidastetaan tartuntaketjut tunnistamalla ja tartunnan saaneiden eristämisellä. Siinä testaus on yksi osa, mutta pelkkä testaus ei riitä. Koko ketju pitää olla kunnossa.

    Äänestä

Vankilat on suljettava ja kaikki vangit vapautettava samaan aikaan kun Uudenmaan rajat avataan. Koska te Kokoomuslaiset olette meitä köyhiä tulossa tappamaan koronalla, niin ei harmittomat vangit vaarallisia ole, eikä se tee Marinista murhaajaa tai raiskaaja jos joku vanki ei kotona pysy, vaan lähtee murhaamaan ja raiskaamaan Kokoomuslaisia, tämä vaan kuuluu elämään tämä on realiteetti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vaikka koronatartunnat lisääntyvät???!!! Aivan järjetöntä! Eli onko tarkoitus levittää koko Suomeen valtava epidemia!!!?? Rajan oltava kiinni ainakin heinäkuun loppuun tällä tahdilla!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu